Czyszczenie i polerowanie lamp Hyundai Coupe

Czyszczenie i polerowanie lamp Hyundai Coupe

Po zmianie koloru wnętrza lamp okazało sie, że klosze są porysowane, wyblakle i marnej przeźroczystości. Postanowiłem przekonać sie czy można z tymi lampami jeszcze cos zrobić. Efekt przeszedł moje oczekiwania. Oto krotka fotorelację, która mam nadzieje pomoże odzyskać dawny blask ich spojrzenia.

Materiały, które będą potrzebne:

  • lampa
  • papier wodny 600 i 1200
  • pasta tempo lekko ścierna
  • miska z woda
  • ściereczka
  • wiertarka z przystawka obrotowa

Tak wygląda lampa zdemontowana z auta. Jest szara i porysowana.

Następnie bierzemy papier 600, namaczamy lekko w wodzie i ścieramy resztki starej powłoki i rysy do uzyskania jednolitej matowej powierzchni. Tak powinna wyglądać lampa po zmatowieniu, wytarciu do sucha i wyschnięciu

Następnie całość wygładzamy papierem 1200 uzyskując jeszcze większa gładź, choć lampa po wymyciu i wyschnięciu wciąż jeszcze jest matowa.

Tak wygląda moja prowizoryczna polerka. Wiertarka z przystawka do papieru ściernego, na którą nałożyłem 5 bawełnianych starych skarpet.

Następnie nakładamy pastę tempo. Cienka warstwę rozprowadzamy na całej powierzchni i czekamy ok 15-20 min do całkowitego wyschnięcia. Kiedy pasta wyschnie będzie miała prawie biały kolor.

Po wyschnięciu zabieramy sie do polerowania wcześniej przygotowaną polerką. Powoli, równomiernie polerujemy powierzchnie naszej lampy. Efekt będzie widoczny od razu. Po skończeniu dla pewności nakładamy kolejną warstwę i tym razem ręcznie delikatna bawełnianą szmatka polerujemy lampę na gotowo. Powinna wyglądać mniej więcej tak.

Żeby sprawdzić czy było warto poświęcić 20zł i godzinę czasu, montujemy lampę na samochodzie i porównujemy z druga. Teraz wkurzeni demontujemy drugą i cały cykl powtarzamy od nowa.

Autor: Maiki95

Źródło: http://forum.hyundaicoupe.pl

Read Previous

Podgrzewane siedzenia Hyundai Coupe

Read Next

Check engine – brak kontrolki, odczyt błędów Hyundai Coupe 2.0 16V 96r.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *