Modernizacja szyberdachu Mitsubishi Galant E3xA

Modernizacja szyberdachu Mitsubishi Galant E3xA

Mitsubishi Galant z fabrycznym elektrycznym szyberdachem jest wyposażony w dość dziwną i do niczego nie potrzebną a nawet przeszkadzającą opcję, mianowicie podczas zamykania całkowicie odsuniętego (nie uchylonego) szyberdachu zatrzymuje się w połowie i trzeba ponownie wcisnąć guzik żeby dalej ruszył. Przeszkadza to bardzo w zamontowaniu automatycznego domykania szyberdachu o co głównie mi chodziło przerabiając go.

Najpierw odsuwamy szyberdach do końca i zamykamy aż się w połowie zatrzyma. Następnie zdejmujemy panel oświetlający wnętrze i odkręcamy silnik szyberdachu. Zdejmujemy też taką obejmę obszytą materiałem, która trzyma podsufitkę dookoła szyberdachu. Nie mam niestety zdjęć ale chyba każdy mniej więcej wie jak to zrobić. Nie trzeba ściągać podsufitki jest wystarczająco dużo miejsca żeby wyjąć silnik. Po odkręceniu silnika nie wolno go włączać bo możemy mieć problem z zsynchronizowaniem go z szyberdachem (mnie to zajęło chwile czasu). Po wyjęciu silnika odkręcamy zaznaczone na zdjęciu śrubki. Po odkręceniu włącznika widać rowek (czy też szczelinę) do której włącznik wpadł. Ona będzie nam później potrzebna.

Następnie ściągamy metalową obejmę i zdejmujemy to plastikowe kółko tak jak na zdjęciu. Na kółku interesuje nas ten rowek (szczelina) do którego wpadł górny włącznik.

Po wyjęciu plastikowego kółka zostaje nam tylko ładnie zakleić jakimś klejem zaznaczoną szczelinę i analogicznie złożyć wszystko.

Ja swój szyberdach przerobiłem już kilka tygodni temu i nie miałem z nim żadnych problemów. Zamyka się pięknie i ręcznie (przyciskiem) i automatycznie.

Autor: siudii

Źródło: http://forum.mitsumaniaki.pl

Read Previous

Czyszczenie przepustnicy – problem na falujące obroty Hyundai Coupe

Read Next

Demontaż tylnych szyb Mitsubishi Lancer CB0

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *