Demontaż tylnych szyb Mitsubishi Lancer CB0

Demontaż tylnych szyb Mitsubishi Lancer CB0

Z racji wakacji i w ramach relaksu zachciało mi się przyciemnić delikatnie tylne szybki no i jak ma być przyzwoicie to trzeba je było wyjąć. Operacja prosta aczkolwiek może komuś się przyda przygotować psychicznie więc wrzucam. Może się też przydać jako wstęp do wymiany linki szyb elektrycznych.

Potrzebny dobry krzyżak, śrubokręt płaski do podważania zatrzasków, mile widziany ktoś do pomocy przy wyjmowaniu szyb a w wersji dla pań facet do odkręcenia niechcących współpracować śrub.

Najpierw musimy pozbyć się tapicerki w tym celu odkręcamy trzy śrubki jak na zdjęciu:

Zdejmujemy teraz element klamki który odkręciliśmy, podważamy wyjmujemy i odpinamy od kabelków przełącznik szyby elektrycznej. Chyba niekoniecznie ale można też podważyć i wyjąć to zagłębienie do otwierania drzwi (ja w nim zbieram śrubki). Podważamy zatrzaski tapicerki (na oko jest ich z 7?). Teraz wystarczy wysunąć tapicerkę w górę i naszym oczom ukazuje się taki widok:

Odklejamy folie w zaznaczonych miejscach. Ja proponuje najpierw odkręcić szybę, trzeba ją do tego maksymalnie opuścić.

Po odkręceniu zaznaczonych śrubek jest ona zaczepiona na dwóch takich wieszaczkach (zaznaczony na czerwono). Podnosimy ja troszkę do góry odchylamy do tył tak żeby wieszaczki się nie zahaczyły i opuszczamy ile się da w dół.

Teraz możemy zabrać się za demontaż słupka trzymającego szybę trójkątną (bez wyjęcia tej szybki nie da się wyjąć szyby odsuwanej). Jest przykręcony na 3 śrubach, 2 znajdziemy pod folią w punkcie 2 trzecia jest przykręcona z góry pod uszczelką drzwi. Jeśli od nowości nie były odkręcane to będzie ciężko!

Wszystko poodkręcane więc wystarczy najpierw odgiąć słupek maksymalnie w stronę auta trochę pomanipulować i wyjąć szybkę trójkątną, potem słupek w drugą stronę i szybę odsuwaną.

Autor: ann87

Źródło: http://forum.mitsumaniaki.pl

Read Previous

Modernizacja szyberdachu Mitsubishi Galant E3xA

Read Next

Zabudowa tweeterów w fabrycznym miejscu Hyundai Coupe

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *