Sterowanie anteną elektryczną Hyundai Coupe

Sterowanie anteną elektryczną Hyundai Coupe

Od jakiegoś czasu można poczytać o denerwującej antenie i jej ciągłym wysuwaniu przy włączonym radiu, oto prosty sposób na nią:

Najlepiej zrobić to przy ewentualnej wymianie żarówek czy też zmianie oświetlenia.

1. Zakupujemy wyłącznik cruiser, można taki dostać za 35zł (komplet), ja zakupiłem komplecik, czyli jeden wyłącznik obejmujący przełączniki – grzania, tylnych wycieraczek, cruiser, ale podejrzewam ze można zakupić sam przełącznik „cruiser”, gdyż są one demontowane i każdy ma swoje odrębne oznaczenie, niestety nie podam numeru gdyż u mnie oznaczenie było nie do odczytania.

2. Demontujemy cały kokpit.

3. Miernikiem szukamy gdzie zamyka się obwód na przełączniku, o ile dobrze pamiętam był to pierwszy i ostatni. Podłączamy się pod te wyjścia odrębnymi przewodami, dobrym sposobem są wsuwki „żeńskie”.

4. Wpinamy się tak przygotowanymi przewodami w obwód zasilania anteną na wtyczce od radia, u mnie był to przewód o kolorze niebieskim.

5. Jeśli chcemy żeby przy wysuniętej antenie świeciła nam kontrolka (tak jak przy grzaniu tylnej szyby) musimy podpiąć do żarówki minus np. z lampki od wycieraczek, cienki przewodzik, lutownica i gotowe.

6. Składamy deskę i cieszymy się sterowaniem anteny.

Autor: magrabo

Źródło: http://forum.hyundaicoupe.pl

Read Previous

Tylne światła al’a USDM Honda Civic

Read Next

Opel – Montaż filtra stożkowego w obudowie

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *