Wytłumianie komory bagażnika Hyundai Coupe

Wytłumianie komory bagażnika Hyundai Coupe

Oto krótka fotorelacja z wytłumiania komory bagażnika matami bitumicznymi.

Zastosowałem najtańsze maty. Niektórzy fachmani stwierdza, że są one nic nie warte jednak jeśli chodzi o bagażnik, całkowicie wystarczają. Oczywiście można zastosować cos lepszego, np. STP. Zdecydowanie niepotrzebne było by położenie dynamata czy stingera. W tym przypadku droższe maty nie dały by zbyt dużego efektu. Na zdjęciach widać wytłumienie ,obecnie jest również warstwa wygłuszająca wykonana z filcu grubości 1,5cm oraz nowa, pełna podłoga z mdfu.

Wszystkie otwory zostały pozatykane pianka montażową Soudal. Są to otwory za anteną oraz po drugiej stronie. Zatkana została również kratka wentylacyjna. Efektem tego jest większa cisza oraz brak wilgoci w bagażniku a blacha zewnętrzna przestała grać. Tak przygotowany bagażnik czeka na wykonanie zabudowy pod sub oraz wzmacniacze i zwrotnice.

Jak kłaść matę??

 Po pierwsze małymi kawałkami, których brzegi zachodzą delikatnie na siebie. Co prawda, ilość czasu przeznaczona na wytłumianie będzie dużo większa, ale ostateczny efekt również lepszy. Po drugie – trzeba to robić fragmentami, czyli wykładamy 30×30 cm , bierzemy opalarkę (lub suszarkę do włosów) i podgrzewamy maty na tym fragmencie po czym dociskamy. Ja używam do tego takich specjalnych wałeczków, wyglądają jak malarskie z tym, że są wykonane z drewna lub gumy. Na jednym ze zdjęć można zobaczyć jak wyglądają. Po trzecie – trzeba to robić powoli i na spokojnie żeby wyszło dokładnie. To co przedstawiam na zdjęciach nie jest efektem końcowym, niestety w międzyczasie padła bateria w aparacie. Żeby uświadomić ilość pracy dodam, że cały bagażnik robiłem od 9 rano do 21 wieczorem i jeszcze kilka poprawek (około 5 godzin) dnia kolejnego. Bagażnik jest szykowany pod auto zawodnicze na zawodach car audio.

   
   

Autor: Tato Muminka

Źródło: http://forum.hyundaicoupe.pl

Read Previous

Zabudowa tweeterów w fabrycznym miejscu Hyundai Coupe

Read Next

Wymiana czujnika poziomowania Audi A6 C5

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *