Wymiana wentylatora chłodnicy Peugeot Partner

Instrukcja wymiany wentylatora chłodnicy.

Jedną z głównych wad samochodu Peugeot Partner jest mocowanie chłodnicy z wentylatorem, jak widać na zdjęciach jest on mocowany do belki pod zderzakiem:

  

W okresie zimowym starczy wjechać w zaspę śniegu i wygina się ta belka w taki sposób że blokuje się śmigło wentylatora, wizualnie jest to nie do zauważenia, dopiero jak nam wzrośnie temperatura do takiego stopnia że na liczniku zobaczymy napis STOP to już wiadomo że silnik jest do wymiany, dzieje się tak gdyż wentylator chce się dużo wcześniej włączyć ale nie potrafi się obracać i się przepala.

Wymiana jest bardzo prosta.

Odkręcamy rudę doprowadzającą powietrze do filtra powietrza:

Następnie odkręcamy dwie śruby mocujące chłodnicę:

Odsuwamy chłodnicę i odkręcamy kolejne dwie śruby mocujące obudowę wentylatora od chłodnicy:

Zdejmujemy dwa plastikowe mocowania:

Dźwigamy samą chłodnice i przesuwamy w taki sposób by można było wyjąć obudowę silnika, jak już mamy obudowę wyjętą zdejmujemy wtyk przesuwając białe zabezpieczenie kostki:

Odkręcamy trzy śruby mocujące silnik:

Nowy silnik montujemy w odwrotnej kolejności zachowując kolejność.

Najpierw obudowa wentylatora, wchodzi na swoje miejsce a dopiero potem chłodnica.

Dobrze jest sprawdzić jak wygląda mocowanie dolne chłodnicy czy nie jest pogięte jeśli będzie zalecane jest wyprostowanie tej belki do takiego stopnia by chłodnia z wentylatorem swobodnie wchodziła na swoje miejsce i śruby w przeciwnym wypadku wentylator będzie podczas pracy obcierał.

Po skończonej pracy warto jest rozgrzać silnik do takiego stopnia by włączył się wentylator w celu sprawdzenia poprawnej pracy.

Autor: Grzes997

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Wymiana mostka prostowniczego alternatora Skoda Felicia

Następny artykuł

Wymiana klocków, regeneracja samoregulatorów Peugeot Partner

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments