Wymiana klocków, regeneracja samoregulatorów Peugeot Partner

Często nam się zdarza że podczas wymiany klocków hamulcowych dostrzegamy że jeden klocek jest mocniej zużyty od drugiego, przyczyną takiego stanu jest zapieczenie samo-regulatorów zacisku hamulcowego. Prace wykonane poniżej można stosować do innych samochodów gdyż w większości samochodów są stosowane zaciski opierające się na tej samej metodzie działania.

Naprawę rozpoczynamy od podniesienia samochodu oraz zabezpieczeniu przed spadnięciem, zdejmujemy koło. Odkręcamy dwie śruby mocujące zacisk:

Zdejmujemy zacisk i wciskamy tłoczek, wyjmujemy zużyte klocki i czyścimy mocowania klocka, sprawdzamy czy samo-regulatory chodzą płynnie w swoich gniazdach:

Jeśli tak nie jest wyjmujemy je i dokładnie czyścimy gniazdo:

Oraz samo-regulator:

Dokładnie sprawdzamy czy osłona gumowa nie jest uszkodzona jeśli jest potrzeba to wymieniamy na nową, samo-regulator po wyczyszczeniu smarujemy smarem grafitowym lub miedzianym co uniemożliwi jego ponowne zatarcie w gnieździe. Wkładamy nowe klocki i samo-regulatory na swoje miejsce i przykręcamy zacisk, sam zacisk powinno iść ręką ruszać na samo-regulatorach jeśli tak jest można uznać że praca została zakończona przechodzimy na drugą stronę samochodu.

Po wszystkich pracach należy pamiętać przed ruszeniem w drogę o parokrotnym naciśnięciu pedału hamulca w celu dobicia klocków do tarczy.

Autor: Grzes997

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Wymiana wentylatora chłodnicy Peugeot Partner

Następny artykuł

Naprawa przedniego zawieszenia Peugeot Partner

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments