Kalendarz kierowcy – przeglądy, ubezpieczenia

Wszyscy kierowcy powinni pamiętać o niezbędnych datach związanych z dbaniem o stan auta. I choć często są to jedynie daty określane przebiegiem, to trzeba koniecznie pamiętać o wykonaniu niezbędnych działań, by spełnić wymogi prawodawców oraz czuć się bezpiecznie podczas każdej podróży.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pojazdu

Posiadanie auta wiąże się z koniecznością zakupu polisy ubezpieczeniowej i jej odnawiania każdego roku. W kalendarzu kierowcy niezbędnym elementem powinny być właściwie oznaczone daty zapłaty składki (lub jej rat w przypadku rozłożenia płatności). Niższe ubezpieczenie OC kalkulator składek jest w stanie wyliczyć nam w ciągu kilku minut, więc przed podpisaniem umowy o kontynuację ubezpieczenia warto skorzystać z takiego rozwiązania.

Coroczny przegląd techniczny samochodu i instalacji gazowej

Zgodnie z krajowym prawem konieczne jest kontrolowanie stanu pojazdu na specjalnej stacji kontroli. Jest to koszt nieco ponad stu złotych (lub więcej w przypadku aut z instalacją gazową). Sprawdzeniu podlegają między innymi światła, hamulce i inne elementy bezpośrednio wpływające na bezpieczeństwo ruchu. Warto pamiętać o przeglądach, bowiem ich brak spowoduje odebranie nam dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Przegląd samochodu po 30 tysiącach kilometrów

Niezwykle ważnym elementem związanym z bezpieczeństwem codziennej jazdy są przeglądy samochodu realizowane po określonej liczbie kilometrów. Często jest to 30 tysięcy kilometrów, jednak poszczególne modele aut mogą wymagać przeglądów częściej lub rzadziej. Kontroli podlegają wtedy najistotniejsze elementy pojazdu, bezpośrednio wpływające na bezpieczeństwo podróży. W tym czasie wymieniane są też filtry, olej i inne elementy tego wymagające. Systematyczne przeglądy samochodu pozwalają na korzystanie z niego przez długi okres, ze zdecydowanie zmniejszonym ryzykiem awarii.

Przegląd instalacji gazowej po 15 tysiącach kilometrów

W przypadku samochodów z instalacją gazową poza standardowym przeglądem konieczny jest również przegląd instalacji gazowej, wykonywany w wyspecjalizowanych warsztatach, Instalacja gazowa najczęściej jest instalowana nie przez producenta auta, lecz właśnie warsztat, i to w takim miejscu powinna być dokonywana kontrola. Ważne jest, by wymienić wtedy wszystkie filtry oraz idealnie wyregulować pracę silnika na gazie LPG, dzięki czemu auto będzie prowadziło się tak samo dobrze, jak na zwykłej benzynie.

Szkolenia okresowe dla kierowców zawodowych

Osoby pracujące jako kierowcy zawodowi muszą pamiętać również o konieczności przechodzenia szkoleń okresowych, na których oceniany jest poziom wiedzy oraz jakość pracy. Również badania przez lekarzy medycyny pracy są tego integralną częścią. Koniecznie pamiętajmy więc o nich, bowiem brak aktualnych badań czy szkoleń może wykluczyć kierowcę z możliwości wykonywania obowiązków zawodowych, a tym samym może spowodować utratę pracy.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Bezpieczna jazda samochodem? Dobór odpowiednich opon

Następny artykuł

Opony letnie – jakie wybrać?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments