Czy ubezpieczenie AC oferuje również ubezpieczenie opon?

Ubezpieczenie samochodowe AC, czyli autocasco, jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Przepisy polskiego prawa nie narzucają na ubezpieczycieli obowiązku zapewnienia konkretnego zakresu ochrony ubezpieczeniowej, ani sumy gwarancyjnej za szkody majątkowe lub osobowe. Czy ubezpieczenia AC oferują również ubezpieczenie opon pojazdu?

Zróżnicowane oferty

Z uwagi na dobrowolność ubezpieczenia autocasco, firmy ubezpieczeniowe mogą wskazywać różne ogólne warunki ubezpieczenia pojazdu. Klient powinien wiedzieć, że ubezpieczenie AC najczęściej zapewnia wypłatę świadczenia z polisy w przypadku:

  • kradzieży pojazdu,
  • całkowitego zniszczenia pojazdu w wyniku działalności osób trzecich lub sił natury,
  • kradzieży elementów pojazdu,
  • uszkodzenia pojazdu wskutek zdarzenia drogowego.

Przy wyborze oferty z konkretnego Towarzystwa Ubezpieczeniowego należy skrupulatnie sprawdzić zakres ochrony ubezpieczeniowej, wysokość składki i sumę gwarancyjną (warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC AC – przejdź do wyliczenia składki)

Dodatkowe opcje

Niektóre firmy ubezpieczeniowe w ramach oferty AC zapewniają swoim klientom także ubezpieczenie opon. Jest ono korzystne dla osób często podróżujących samochodem, na dłuższych trasach, z daleka od miejsca zamieszkania. Nie trudno złapać gumę na drodze. Wystarczy kawałek szkła czy ostry kamień, który przebije oponę. Może to sprawić kierowcy wiele kłopotów. Od takich zdarzeń można się ubezpieczyć – bezpośrednio w ramach AC lub wykupując dodatkową opcję ubezpieczeniową do swojego ubezpieczenia autocasco. Ubezpieczenie opon zapewnia kierowcy wymianę przebitej opony na miejscu zdarzenia lub holowanie samochodu do zakładu wulkanizacyjnego, jeśli jest to poważniejsza awaria. Wszystko odbywa się na koszt ubezpieczyciela, który też organizuje pomoc dla swojego klienta.

W ramach ubezpieczenia opon kierowca może uzyskać informację telefoniczną od swojej firmy ubezpieczeniowej o najbliższych zakładach wulkanizacji i o cenach, jakie stosują.

Ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania za koszty poniesione w związku z wymianą przebitej opony, jeśli kierowca nie posiadał w swoim pojeździe zapasowego koła. O takich warunkach dodatkowych ubezpieczenia opon w ramach ubezpieczenia AC należy poczytać w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Read Previous

Czarne chmury nad używanymi samochodami

Read Next

Jak rozpoznać auto po taxi ?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments