Yanosik Connect ? interfejs diagnostyczny OBD2

Kontrola parametrów silnika w pojazdach po za kontrolą zawartości baku oraz pieczątek w dowodzie rejestracyjny staje się powoli uznawanym sposobem na wydłużenie żywotności jednostki napędowej Twojego samochodu, dlaczego?

Żyjemy w erze downsizingu, czyli zmniejszania pojemności silników przy jednoczesnym zwiększaniu mocy oraz stałego śrubowania przez urzędników z Brukseli coraz to bardziej restrykcyjnych norm EURO (aktualnie EURO 6). Wszystko to sprawia, iż wysilone jednostki spalinowe zmagają się z coraz to nowszymi problemami, często zaczynającymi się niegroźnymi sygnałami, a kończąc na kosztownych remontach, często bez możliwości naprawy poza ASO danego producenta. Kontrola błędów wyświetlanych w autoryzowanym serwisie waha się często od 200 do nawet 1000 zł, podczas gdy często wystarczy sięgnąć po prostsze, tańsze i równie skuteczne dostępne sposoby.

W przypadku pojazdów produkowanych po 2000 roku, a więc wyposażonych w złącze OBD2 – diagnostyka silnika i jego osprzętu nie musi być problematyczna. Za 99 zł możemy otrzymać urządzenie Yanosik Connect łączące Twój samochód z telefonem opartym o system Android za pomocą Bluetooth.  Układ diagnostyczny Twojego auta pozwala na wczesne wykrywanie oraz zapobieganie nieporządanych problemów jeszcze zanim one wystąpią. Drugą, ogrmoną zaletą urządzenia jest możliwość kasowania błędów silnika.

Kasowanie błędów po naprawie może być naprawdę kosztowne, wszak nie każdy mechanik wyposażony jest w odpowiedni interfejs. Co mówi Yanosik Connect? Zrób to sam!

Koszt urządzenia Yanosik Connect to zaledwie 99 złotych, natomiast kasowanie błędów jest tylko niewielką częścią możliwości tego urządzenia. Zobacz jak radzi sobie urządzenie z kasowaniem błędów na filmie udostępnionym dzięki uprzejmości Alcatras.pl:

Każdy kto choć raz próbował dokonać diagnostyki pojazdu dobrze wie, że nawet poza autoryzowanym serwisem taka usługa to koszt 100-150 zł, wraz z kasowaniem błędu. Należy jednak brać pod uwagę, iż jest to usługa jednorazowa. Zastanów się czy musisz każdorazowo korzystać z takich usług, czy może jednak badziej opłacalną opcją będzie wyposażenie się w niewielkie urządzenie Yanosik Connect.

Yanosik Connect w pigułce

Dokładnie jest to niewielkie urządzenie wpinane w złącze OBD2 w pojeździe, które po połączeniu ze smartfonem wyświetla parametry oraz błędy zgłaszane przez sterownik silnika.

Urządzenie monitoruje następujące parametry:

  • Obciążenie silnika
  • Temperatura cieczy chłodzącej
  • Obroty silnika
  • Prędkość

Posiada również możliwość kasowania błędów, wglądu w historię parametrów zachowanych w formie wykresów oraz ostrzega przed przegrzaniem silnika. Jest to urządzenie zapewniające Twojej jednostce  bezpieczeństwo od pierwszego kilometra.

Dla kogo Yanosik Connect?

Dzięki kompaktowym wymiarom urządzenie mieści się w każdym slocie OBD2, tak więc urządzenie może z powodzeniem współpracować z każdym pojazdem wyposażonym w takie złącze. Dzięki stale rozwijanej aplikacji, możliwości urządzenia będą wciąż zwiększane, do czego przyzwyczaił już nas producent, firma Neptis.

Read Previous

Przebita opona w samochodzie ? jak postępować w takiej sytuacji

Read Next

Awaria samochodu na autostradzie

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *