Dacia Duster? Udowodnimy Ci, że to auto dla Ciebie

Dacia Duster nie schodzi z motoryzacyjnej listy przebojów. Wybierana jest przez kierowców, którzy szukają wygodnego auta rodzinnego, miłośników off-roadu, a także firmy i służby – chociażby mundurowe i ratownicze. Wszystko dlatego, że jest to auto naprawdę od zadań specjalnych, które dodatkowo można idealnie dopasować do swoich potrzeb. Ale o tym za chwilę.

Dacia Duster to samochód, który idealnie wypełnił rynkową niszę. Użytkownicy szukając samochodów terenowych (lub jak chcą inni uterenowionych) szukali rozwiązań za naprawdę rozsądne pieniądze. To właśnie wtedy pojawiła się Dacia Duster, która z miejsca stała się niezwykle popularna. Decydującym czynnikiem był stosunek ceny do jakości – Dacia Duster, gdy pojawiła się na rynku kosztowała 39 900 PLN, co było swego rodzaju przewrotem i otwierało przed wieloma kierowcami możliwość posiadania takiego auta. Zależność ta była również widoczna w modelach z napędem na cztery koła.

W niespełna trzy lata od premiery (2010-2013) Dacii Duster na rynku pojawiło się 450 tych samochodów, a gdy doliczymy do tego wyniki sprzedaży bliźniaczego Renaulta Dustera to wynik ten sięga 820 sztuk.

 Dacia Duster – auto o doskonałych parametrach

Za ogromną popularnością Dacii Duster stoją przede wszystkim parametry tego auta i jego możliwości terenowe. Z punktu widzenia użytkownika niezwykle ważne jest również to, że auto to ma niezwykle korzystny stosunek ceny do jakości – co oznacza, że w przystępnej cenie otrzymujemy auto, które jest niezawodne.

– Pamiętajmy o tym, że Dacia Duster to jedno z najlepiej sprzedających się aut segmentu SUV Crossover w Europie. Jej cechy charakterystyczne to przede wszystkim nowoczesny wygląd, niebagatelny design i dokładnie przemyślana przez twórców funkcjonalność. Zastosowano tutaj rozwiązania, które sprawdziły się we wcześniejszych modelach Renault plus elementy zawieszenia i napędu 4×4 znane z Nissana. Auto ma spory prześwit, możliwość blokowania na stałe napędu 4×4 i duże kąty natarcia i zejścia. Nic dziwnego, że w swojej klasie Dacia Duster ma najlepsze właściwości terenowe. – dodaje doradca klienta z firmy overlimit.com, zajmującej się wprowadzaniem szeregu modyfikacji do aut terenowych, w tym do Dacii Duster.

Dacia Duster  – samochód dla firm, samochód dla Ciebie

Dacia Duster to auto, które jest popularne wśród właścicieli firm, szczególnie tych, które prowadzą swoją działalność w trudnym terenie. Ale nie tylko. Dacia z napędem 4×4 to auto, które jest popularne wśród kierowców- pasjonatów jazdy po bezdrożach. – Dacia Duster to auto wielofunkcyjne i przede wszystkim wygodne. Bez problemu zmieszczą się w nim 4 dorosłe osoby, ma spory bagażnik – w wersji 4×4 to 443l (1604l po złożeniu tylnej kanapy). Warto również wspomnieć, że auto osiąga takie, a nie inne parametry dzięki napędowi, do którego zaprzęgnięto wysokoprężne jednostki 1.5 dCi (90KM, 20NM lub 110 KM, 240 Nm) i benzynowe 1.6 16V (105 KM, 148 Nm) a także 1.2 TCe (125 KM, 205 Nm). – mówi pracownik z overlimit.com.

Dacię Duster z napędem 4×4 wykorzystują również służby ratunkowe i mundurowe. To auto, które pozwala im pełnić służbę w trudnym terenie. Poza tym można je zmodyfikować i tym samym przystosować Dacię Duster do potrzeb konkretnych użytkowników.

Co można zmienić w Dacii Duster?

Okazuje się, że by sprostać wymaganiom kierowców, a także jeszcze lepiej przystosować auto do właściwości terenu, opracowano pakiety modyfikacji, którymi można poddać Dacię Duster. – Przede wszystkim chodzi o to, by auto to miało jeszcze lepsze możliwości terenowe i mówiąc prosto mogło więcej i szybciej. Wielkość zmian zależy oczywiście od potrzeb kierowców. My w swojej ofercie mamy trzy pakiety takich rozwiązań. W tym najbardziej podstawowym zwiększamy tylko prześwit, zapewniamy elementy przywracające geometrię zawieszenia i montujemy profesjonalne opony terenowe. W pozostałych pakietach oprócz tego zapewniamy również szereg osłon, montaż wyciągarki o dużej mocy wraz z akcesoriami, a także wyprowadzony dolot powietrza do silnika. – dodaje specjalista z Overlimit. Wszelkie wprowadzane w Dacii Duster muszą być zgodne z polskim i unijnym prawem, auto musi być w pełni sprawne i dopuszczone do ruchu. Dlatego tak ważne jest, by w tym zakresie stawiać na profesjonalistów.

Dacia Duster to samochód, który odznacza się doskonałymi parametrami, jest niezwykle funkcjonalny i chętnie wybierany zarówno przez kierowców indywidualnych, jak i firmy czy instytucje. Zakup tego auta warto przemyśleć z jeszcze jednego powodu – auto to można dopasować idealnie do swoich potrzeb i jasno sprecyzowanych wymagań. A taki samochód to prawdziwy skarb.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Poprzedni artykuł

Awaria samochodu na autostradzie

Następny artykuł

Jak sprawdzić stan używanego samochodu przed zakupem?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments