Typowe usterki w BMW serii X ? na co uważać?

BMW serii X to propozycja dla osób, które lubią coraz bardziej popularne SUV-y, a jednocześnie cenią komfort prowadzenia. Wyższa pozycja siedzeń, napęd na cztery koła i silniki, które producent reklamuje jako oszczędne to z pewnością rozwiązania godne rozważenia. Decydując się na używane BMW serii X trzeba jednak pamiętać o usterkach charakterystycznych dla tych aut.

Uwaga na diesle

Właściciele samochodów BMW serii X wyposażonych w silniki dieslowe powinni przygotować się na niemałe wydatki związane z serwisem tych motorów. Do najbardziej typowych usterek należy krótka żywotność łańcuchowego napędu rozrządu – sam łańcuch się rozciąga, zaś jego napinacze wycierają. Pierwszym objawem kłopotów jest hałas podczas zmniejszania obrotów silnika. Jeśli go zlekceważymy, może dojść do znacznie większych zniszczeń, jak np. pęknięcia łoża wałków rozrządu. Oprócz tego trzeba będzie zweryfikować stan krzywek zaworów i całej głowicy. W silnikach diesla serii X bardzo często szwankują też wtryskiwacze i wstępna pompa paliwa, a niekiedy pojawia się dodatkowo problem zapchanej odmy. Dlatego też specjaliści zalecają profilaktyczną wymianę kolektora ssącego przy przebiegu 120 000 – 150 000 km, aby nie doszło do urwania jego klap. Auto jak najszybciej trzeba zaprowadzić do mechanika jeśli zauważymy w okolicach kolektora wycieki oleju. W silnikach diesla turbosprężarki są dosyć trwałe, jednak w przypadku ich uszkodzenia trzeba przygotować się na wysokie koszty naprawy.

Silniki benzynowe

Jeśli chcemy uchronić się przed wymienionymi wyżej problemami związanymi z poważnymi kosztami naprawy, możemy wybrać silnik benzynowy, jednak i te motory nie są pozbawione pewnych wad. Do najczęstszych awarii silników benzynowych w BMW serii X należy zużywanie się piezoelektrycznych wtryskiwaczy. Cena jednego wynosi ok. 1100zł, a wymienić trzeba wszystkie. Oprócz tego zdarzają się uszkodzenia przekaźnika pompy paliwa oraz zapchanie odmy, a użytkownicy niekiedy skarżą się na szybkie zużycie układu hamulcowego. Poza tymi przypadkami silniki benzynowe raczej nie sprawiają większych problemów podczas eksploatacji.

Na co uważać podczas kupowania używanego BMW serii X?

Ciekawy styl, dobre osiągi i spalanie w normie zachęcają wiele osób do kupna używanego BMW serii X. Jeśli dodatkowo trafimy na model z atrakcyjnym wyposażeniem, warto zastanowić się nad transakcją. Pamiętajmy jednak, że silnik benzynowy sprawia mniej kłopotów, a niektóre modele powinny być odpowiednio zweryfikowane. Na przykład BMW X5 produkowane na początku 2013 roku miało wadliwe wspomaganie układu hamulcowego i dlatego przeprowadzano akcję serwisową. Jeśli planujemy zakup auta właśnie z tego rocznika trzeba zapytać poprzedniego właściciela czy samochód był serwisowany, a jeśli nie – sprawdzić czy ten konkretny egzemplarz może mieć problemu z układem hamowania. Pamiętajmy też, że samochody sprzedawane w USA miały wadliwą pompę wody, dlatego sprowadzane auta należy sprawdzić i zweryfikować, czy ta usterka była usunięta.

Szukasz oryginalnych części do BMW serii X? Sprawdź ofertę Sklepu BMW

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Porównywanie ofert ubezpieczeniowych 2017-01-26

Następny artykuł

Prostownik samochodowy – kiedy się przydaje i jak wybrać najlepszy?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments