Co wchodzi w zakres pomocy powypadkowej?

Pomoc powypadkowa skierowana jest do osób indywidualnych lub podmiotów gospodarczych, które zostały poszkodowane na skutek wypadku komunikacyjnego, wypadku przy pracy, w domu lub na osiedlu np. w wyniku zaniedbania terenu (oblodzony chodnik itp.). W Polsce funkcjonuje Krajowy Instytut Pomocy Powypadkowej, ale również wiele firm, które oferują usługi w tym zakresie. Każdy, kto poniósł szkody podczas wypadku (np. uszczerbek na zdrowiu), może zwrócić się do wybranej instytucji lub firmy, aby otrzymać wsparcie.

Jakie mamy możliwości uzyskania pomocy po wypadki samochodowym?

Pomoc powypadkowa obejmuje różne kwestie: może dotyczyć pomocy w uzyskaniu odszkodowania bądź zadośćuczynienia w takiej kwocie, która się należy poszkodowanemu, ale również obejmuje konsultacje medyczne, diagnostykę oraz rehabilitację. Firmy prywatne, które pomagają po wypadkach, w swojej ofercie mają także serwisy i usługi remontowe takich jak np. naprawa pojazdu. Można się z nimi skontaktować zaraz po wypadku w celu np. zabezpieczenia miejsca zdarzenia, sporządzenia dokumentacji (np. zdjęcia) niezbędnej do otrzymania odszkodowania, usunięcia skutków awarii.

Po każdym wypadku poziom stresu w organizmie podnosi się, do tego dochodzą problemy zdrowotne lub finansowe, a na długotrwałą „walkę” z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi najczęściej nie starcza sił. Jeśli nie stać nas na adwokata, nie musimy sami zapoznawać się z zawiłymi przepisami prawnymi, wystarczy skorzystać z pomocy powypadkowej, która również zapewnia pełną obsługę prawną.

Dodatkowe informacje o uzyskaniu pomocy wypadkowej znajdziemy tutaj https://dajemyrade.pl/artykul/jak-dochodzic-odszkodowania-i-uzyskac-pomoc-po-wypadku

Zadbanie o zdrowie psychiczne po wypadku

Pomoc powypadkowa nie dotyczy tylko i wyłącznie fizycznych aspektów życia, ale również obejmuje zdrowie psychiczne poszkodowanego. W następstwie traumatycznych przeżyć, jakimi są wypadki, osoba poszkodowana boryka się z wieloma problemami natury psychicznej.  Pomoc psychologa, psychoterapeuty lub psychiatry często bywa istotniejsza niż kwestie materialne. Bez uzyskania równowagi psychicznej każda dziedzina życia będzie miała niższą jakość. Oczywiście pomoc psychologiczna ściśle wiąże się np. z odszkodowaniem: pieniądze z niego otrzymane mogą zostać przeznaczone na konsultacje terapeutyczne.

Artykuł powstał we współpracy z serwisem https://dajemyrade.pl/

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Poprzedni artykuł

Stłuczka nie z Twojej winy? Dzięki wideorejestratorowi to nie problem

Następny artykuł

Porównywanie ofert ubezpieczeniowych 2017-01-26

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments