Rynek usług motoryzacyjnych ? jak sprzedawać więcej ?

Niewielki kawałek kolorowego plastiku. Doskonale znany nam wszystkim. Ten sam poręczny format i rozmiar, wytrzymałe tworzywo i umieszczone na nim dane, logo czasami zdjęcie. Tak wyglądają wszystkie karty płatnicze, kredytowe, lojalnościowe ale także stałego klienta, rabatowe magnetyczne i biznesowe. Każdy z nas ma ich po kilka, trzymając zawsze blisko siebie – w portfelu. Warto wykorzystać ten fakt, szczególnie jeśli prowadzą Państwo firmę handlową lub usługową. Karty plastikowe w standardzie kart bankowych są idealnym narzędziem promocji, który może stać się potężną bronią w walce o nowych klientów oraz zatrzymanie tych już posiadanych.

Podstawowe dane techniczne standardowych kart plastikowych; wykonane z PVC, zaokrąglone rogi, laminowane, grubość około 0,76 mm i format 86×54 mm czyli idealnie pasują do wszystkich portfeli. Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ jest to wielkość ogólnie przyjętego formatu na świecie określonego przez normy ISO, stosowanego na całym świecie. W tej wielkości produkowane są dowody osobiste, prawa jazdy, karty bankowe, legitymacje, karty mifare przepustki i… karty lojalnościowe, stałego klienta czy rabatowe. Właśnie ich zalety chcemy Państwu przedstawić, zachęcając jednocześnie do zainwestowania w ten unikalny produkt.

Dlaczego warto mieć kartę stałego klienta ?

Jest to zachęta do klientów, aby wybierali właśnie Państwa sklep, serwis, zakład kiedy następnym razem będą poszukiwać produktów czy usług obecnych również w posiadanym przez Was asortymencie. W zamian za lojalność, jest im przyznawana zniżka lub możliwość wzięcia udziału w programie z nagrodami. Przykładowo – po uzyskaniu określonej ilości lub wartości zakupów, mogą zostać nagrodzeni specjalnie przygotowanym produktem. Wydaje się, że korzyści z posiadania kart plastikowych lojalnościowych są oczywiste i nie trudne do udowodnienia.

Pojawia się natomiast pytanie, czy ich użycie ma sens, w przypadku sklepów internetowych. Zakupy online są szczególną formą sprzedaży, w której kupujący nie ma bezpośredniego kontaktu ze sprzedającym. Nie przeszkadza to jednak we wdrożeniu programów lojalnościowych. Możliwość logowania się do swojego konta klienta, pozwala na automatyczne naliczenie odpowiednich punktów i rabatów. Czy więc potrzebna będzie plastikowa karta lojalnościowa, w praktyce nikomu nie ukazywana przy zakupach online? Zdecydowanie tak. Może na niej być specjalny kod numeryczny do wpisania podczas zakupów.

Karta plastikowa a psychologia

Plastikowa karta lojalnościowa przechowywana w portfelu, ma dużą psychologiczną moc. Za każdym razem kiedy klient sięga do portfela po pieniądze lub karty płatnicze, może się natknąć na wydaną przez Państwa kartę lojalnościową. Umieszczone na niej logo i informacje o rabacie, są zachętą do ponownego odwiedzenia sklepu. Dodatkowo, częsty kontakt wzrokowy z logo, umacnia pozycję marki, czyniąc ją bardziej znaną, lubianą i obdarzaną większym zaufaniem. W końcu, skoro mamy coś w portfelu, to przedstawia to jakąś wartość. Karta lojalnościowa, estetycznie wykonana i zaprojektowana, już swoją jakością potwierdza renomę sklepu. Umacnia również klienta w przekonaniu, że dobrze postąpił wybierając Państwa sklep.

Jak zaprojektować kartę lojalnościową?

Współczesne technologie druku, pozwalają tworzyć karty plastikowe z dowolnymi nadrukami, również w jakości fotograficznej. Aby wizerunek karty lojalnościowej przyciągał uwagę klienta, należy znaleźć kompromis pomiędzy czytelnością i atrakcyjnością projektu. Najważniejsze rzeczy, które powinny znaleźć się na karcie to:

• logo firmy

• adres strony www lub sklepu stacjonarnego

• wysokość zniżki lub opis korzyści

• wezwanie do działania

Chcąc mieć pewność, że projekt karty będzie się podobać, a jednocześnie zostaną na nim przekazane najważniejsze informacje, jego stworzenie warto zlecić profesjonalnym grafikom. Mogą oni przygotować kilka różnych wersji, z których klient wybierze dla siebie tę jedną, najlepszą.

Autorem wpisu jest Fabryka Kart Plastikowych LiderKarty

Poprzedni artykuł

Przygotowanie auta do zimy

Następny artykuł

Jak przygotować auto na nadejście wiosny? O czym warto pamiętać?

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *