Nowy DAF XF 530 dla AMG TRANSPORT

Wyspecjalizowany przewoźnik świeżych ryb, AMG Transport z Airdrie w Szkocji, wzbogacił swoją flotę pojazdów o nowy model DAF XF 530 FTG. 

Pojazd został dostarczony przez dealera marki DAF Imperial Commercials z Cumbernauld. Nowy XF wszedł do służby podczas inauguracyjnego przejazdu z siedziby AMG do Billingsgate, prowadzony przez Andy’ego oraz jego syna. Będzie to jedna z dwóch maszyn AMG wykonująca regularne przejazdy, pięć dni w tygodniu.

Andy mówi z entuzjazmem o poziomie spalania swojego nowego XF’a: „Oczywiście wskaźnik ten podlega zawsze warunkom pogodowym i drogowym, jednak aby być sprawiedliwym muszę przyznać, że bazowa ekonomia jest bardzo dobra. W zeszłym tygodniu monitorowaliśmy przejazd do Billingsgate i z powrotem uzyskując 44 tony w obydwu kierunkach. To duża zaleta w tych trudnych ekonomicznie czasach!”

W tym roku AMG świętuje dziesięciolecie działalności, aby upamiętnić ten etap firma  zdecydowała się na specjalny lakier w kolorze Jamaica Blue, zamiast dotychczas stosowanej klasycznej czerni. Kabina DAF’a w wersji Super Space Cab została wyposażona w luksusowy skórzany komplet „Exclusive”, a oprócz lodówki i kuchenki mikrofalowej dodano dachowy klimatyzator zapewniający kierowcy maksimum komfortu. Wszystkie akcesoria zostały zamontowane przez lokalnego dealera, Imperial Comercialals z Cumbernauld.

Flota AMG składa się z sześciu ciągników siodłowych. Wszystkie jednostki to pojazdy marki DAF wyposażone w kabiny Super Space Cab. Właściciel firmy Andy McGonnagle mówi: “ Prowadziłem i przetestowałem wszystkie liczące się marki premium, jednak dla mnie to właśnie DAF ma najbardziej komfortowe kabiny, a w czasach gdy coraz trudniej o kierowców jest to dla mnie niezmiernie ważne. Mam bardzo dobry zespół i chce żeby pracowali na najlepszym sprzęcie. Wszyscy nasi kierowcy mają swoje maszyny, nie ma wymieniania się pojazdami. Dlatego każdy z nich dba o swóją ciężarówke i jest z niej dumny. To przynosi korzyści nam wszystkim”.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Poprzedni artykuł

Kiedy konieczna jest naprawa układu hamulcowego?

Następny artykuł

Śruby i nakrętki do felg – na co zwrócić uwagę przy zakupie

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments