Jak wybrać kask motocyklowy dla kobiety?

Jazda na motocyklu jest kojarzona głównie z mężczyznami, jednak pojazd ten jest coraz częściej wybierany przez panie. Kobiety jeżdżą motocyklami nie tylko jako pasażerki, ale także samodzielnie kierują motorami. Jaki kask jest najlepszy dla pań?

Kaski motocyklowe damskie – rodzaje

Na rynku są obecnie dostępne cztery podstawowe rodzaje kasków motocyklowych. Wyróżnia się kaski: integralne, otwarte, szczękowe i crossowe. Dla pań polecane są modele z pierwszej grupy – są najbardziej uniwersalne i najlepiej odpowiadają na potrzeby motocyklistek, które chcą czuć się bezpiecznie, jednocześnie dobrze wyglądając.

Kaski motocyklowe damskie są zbudowane tak samo jak kaski męskie. Różnice pomiędzy nimi stanowią rozmiary oraz wzory. Kaski damskie są dostępne w mniejszych rozmiarach – rozmiarówka zaczyna się od XS, dzięki czemu na motorze mogą jeździć bezpiecznie nawet bardzo drobne, filigranowe kobiety. Wzory kasków motocyklowych damskich są subtelniejsze, a kolorystyka – żywsza. Często można natrafić na kaski w kolorze różowym, purpurowym oraz białym. Wiele z nich jest ozdobione motywami przypominającymi motyle lub kwiaty, dzięki czemu element ubioru, stereotypowo przypisywany mężczyznom, ma kobiecy styl. Różne kaski motocyklowe damskie można zobaczyć na https://gmoto.pl/kaski-motocyklowe,994/?d_plec=D.

Integralny kask – uniwersalny wybór dla kobiet

Panie mogą wybierać spośród wielu rodzajów kasków motocyklowych damskich, jednak szczególnie polecane dla nich są kaski integralne. Modele full face mają zwartą, jednolitą bryłę, niewiele ważą i dobrze wygłuszają hałaśliwą pracę silnika motocykla. Kaski tego typu można użytkować zarówno podczas jazdy motocyklem turystycznym i szosowym, jak i skuterem lub nakedem. Jednolita bryła ochraniacza na głowę sprawia, że jest to najbezpieczniejszy model ze wszystkich dostępnych kasków motocyklowych damskich.

Kaski motocyklowe integralne dzieli się na kaski do jazdy szosowej i sportowej. Większość pań powinna wybierać kaski szosowe, które są praktyczniejsze na co dzień. Modele z tej grupy posiadają blendę przeciwsłoneczną, przyciemnianą szybę lub wizjer fotochromatyczny. Kobiety, które chcą się ścigać na motocyklach, powinny jednak postawić na modele sportowe, nazywane również torowymi. Kaski do jazdy torowej mają wydłużony kształt i wizjer umieszczony wyżej, by widzieć więcej po pochyleniu sylwetki w kierunku baku. Dodatkowo modele torowe mają zapięcia typu DD, jakich wymagają organizatorzy większości zawodów.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Skrzynka narzędziowa w domu i w samochodzie. W co warto ją wyposażyć?

Następny artykuł

Czy warto kupować części samochodowe na aukcjach

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments