Skrzynka narzędziowa w domu i w samochodzie. W co warto ją wyposażyć?

Skrzynka narzędziowa, lepiej lub gorzej wyposażona, znajduje się prawdopodobnie w każdym domu. Jednak nawet jeśli nie należymy do grona zapalonych majsterkowiczów, warto zaopatrzyć się w kilka podstawowych akcesoriów, które mogą okazać się przydatne podczas drobnych napraw czy prac remontowych.

To, jakie narzędzia znajdą się w twojej skrzynce, jest uzależnione głównie od zakresu prac, których będziesz się podejmować, oraz wielkości miejsca, w jakim będziesz ją przechowywać. Jeżeli na ten cel możesz przeznaczyć jedynie niewielki kąt, liczba narzędzi będzie z pewnością ograniczona. Jeśli jednak chcesz urządzić prawdziwy kącik majsterkowicza, wówczas lista twoich zakupów będzie dłuższa.

Wybieramy skrzynkę narzędziową

Zanim zabierzesz się za kompletowanie narzędzi, najpierw zadbaj o samą skrzynkę. Warto zdecydować się na model z dobrej jakości, wytrzymałego materiału, odpornego na różnego rodzaju uszkodzenia. Przed dokonaniem wyboru zajrzyj też do środka skrzynki – musi być ono na tyle przestronne, by zmieściły się w niej wszystkie niezbędne przybory.

Jeżeli zajmujesz się lub chcesz zacząć zajmować się majsterkowaniem, jedna skrzynka może okazać się niewystarczająca. Decydując się na zakup dwóch skrzynek, jedną z nich przeznacz na akcesoria podstawowe, używane najczęściej przy drobnych pracach domowych, a drugą na narzędzia specjalistyczne, po które zapewne będziesz sięgać rzadziej. Dobrym pomysłem będzie wybór skrzynki z kilkoma mniejszymi lub większymi przegródkami, dzięki którym przybory nie będą się mieszać.

Jak wyposażyć skrzynkę narzędziową?

Do najważniejszych narzędzi, jakich nie powinno zabraknąć w twojej skrzynce, zalicza się: młotek, scyzoryk, wkrętaki płaskie i krzyżakowe, kombinerki, suwmiarkę i klucz nastawny. W zależności od zakresu prac, które chcesz lub możesz wykonywać, możesz zaopatrzyć się także w nożyk do tapet, imbusy, punktak, próbnik napięcia, komplet wierteł do drewna i metalu, miarkę oraz szczypce zaciskowe. Warto, byś w swojej skrzynce, znalazł też trochę miejsca na wiertarkę ze swobodnie zwiniętym przewodem.

Skrzynka narzędziowa w garażu i w samochodzie

Jeśli wykonujesz czasem drobne prace naprawcze w samochodzie, swoją listę zakupów musisz poszerzyć również o narzędzia i akcesoria motoryzacyjne, pomocne przy usuwaniu tego typu usterek. Co konkretnie może ci się przydać? Młotek, śrubokręt, kombinerki, przecinak, wkrętaki, latarka oraz klucze płaskie, nasadowe i imbusowe. Do niektórych prac potrzebne mogą okazać się także klucz rurkowy, kleszcze samozaciskające, szczypce oraz złącza konektorowe.

Kilka narzędzi warto też zawsze trzymać w bagażniku. Z najczęstszymi awariami i usterkami, jakie mogą zaskoczyć cię w trasie, pomogą ci uporać się lewarek do podnoszenia samochodu i klucz do odkręcania śrub w kole, a ponadto kable wspomagające, śrubokręt, młotek, zaciski, szczypce, klucze płaskie oraz wkrętaki.

Skrzynka narzędziowa w domu i w samochodzie. W co warto ją wyposażyć?
5 (100%) 1 vote[s]

Poprzedni artykuł

Jak prawidłowo płukać silnik?

Następny artykuł

Jak wybrać kask motocyklowy dla kobiety?

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *