Skrzynka narzędziowa w domu i w samochodzie. W co warto ją wyposażyć?

Skrzynka narzędziowa, lepiej lub gorzej wyposażona, znajduje się prawdopodobnie w każdym domu. Jednak nawet jeśli nie należymy do grona zapalonych majsterkowiczów, warto zaopatrzyć się w kilka podstawowych akcesoriów, które mogą okazać się przydatne podczas drobnych napraw czy prac remontowych.

To, jakie narzędzia znajdą się w twojej skrzynce, jest uzależnione głównie od zakresu prac, których będziesz się podejmować, oraz wielkości miejsca, w jakim będziesz ją przechowywać. Jeżeli na ten cel możesz przeznaczyć jedynie niewielki kąt, liczba narzędzi będzie z pewnością ograniczona. Jeśli jednak chcesz urządzić prawdziwy kącik majsterkowicza, wówczas lista twoich zakupów będzie dłuższa.

Wybieramy skrzynkę narzędziową

Zanim zabierzesz się za kompletowanie narzędzi, najpierw zadbaj o samą skrzynkę. Warto zdecydować się na model z dobrej jakości, wytrzymałego materiału, odpornego na różnego rodzaju uszkodzenia. Przed dokonaniem wyboru zajrzyj też do środka skrzynki – musi być ono na tyle przestronne, by zmieściły się w niej wszystkie niezbędne przybory.

Jeżeli zajmujesz się lub chcesz zacząć zajmować się majsterkowaniem, jedna skrzynka może okazać się niewystarczająca. Decydując się na zakup dwóch skrzynek, jedną z nich przeznacz na akcesoria podstawowe, używane najczęściej przy drobnych pracach domowych, a drugą na narzędzia specjalistyczne, po które zapewne będziesz sięgać rzadziej. Dobrym pomysłem będzie wybór skrzynki z kilkoma mniejszymi lub większymi przegródkami, dzięki którym przybory nie będą się mieszać.

Jak wyposażyć skrzynkę narzędziową?

Do najważniejszych narzędzi, jakich nie powinno zabraknąć w twojej skrzynce, zalicza się: młotek, scyzoryk, wkrętaki płaskie i krzyżakowe, kombinerki, suwmiarkę i klucz nastawny. W zależności od zakresu prac, które chcesz lub możesz wykonywać, możesz zaopatrzyć się także w nożyk do tapet, imbusy, punktak, próbnik napięcia, komplet wierteł do drewna i metalu, miarkę oraz szczypce zaciskowe. Warto, byś w swojej skrzynce, znalazł też trochę miejsca na wiertarkę ze swobodnie zwiniętym przewodem.

Skrzynka narzędziowa w garażu i w samochodzie

Jeśli wykonujesz czasem drobne prace naprawcze w samochodzie, swoją listę zakupów musisz poszerzyć również o narzędzia i akcesoria motoryzacyjne, pomocne przy usuwaniu tego typu usterek. Co konkretnie może ci się przydać? Młotek, śrubokręt, kombinerki, przecinak, wkrętaki, latarka oraz klucze płaskie, nasadowe i imbusowe. Do niektórych prac potrzebne mogą okazać się także klucz rurkowy, kleszcze samozaciskające, szczypce oraz złącza konektorowe.

Kilka narzędzi warto też zawsze trzymać w bagażniku. Z najczęstszymi awariami i usterkami, jakie mogą zaskoczyć cię w trasie, pomogą ci uporać się lewarek do podnoszenia samochodu i klucz do odkręcania śrub w kole, a ponadto kable wspomagające, śrubokręt, młotek, zaciski, szczypce, klucze płaskie oraz wkrętaki.

Poprzedni artykuł

Jak prawidłowo płukać silnik?

Następny artykuł

Jak wybrać kask motocyklowy dla kobiety?

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *