Lokalizator GPS w samochodzie ? dlaczego warto go zainstalować?

W czasach, gdy o bezpieczeństwo samochodu coraz trudniej, powinniśmy sięgać po coraz to nowe środki ochrony, które zaskoczą potencjalnego złodzieja. Czy zainstalowanie lokalizatora GPS wpisuje się w ten trend? Zobaczmy, dlaczego warto wyposażyć w niego samochód!

Kiedy przydaje się samochodowy lokalizator GPS?

Lokalizatory GPS w samochodach najczęściej są stosowane do monitorowania firmowej floty – w ten sposób można łatwo sprawdzić, w jaki sposób pracownicy użytkują powierzony im pojazd. W tej sytuacji bardzo łatwo upewnimy się, czy samochód rzeczywiście był stosowany jedynie do celów służbowych, czy też pracownik posłużył nim się także w celach prywatnych w czasie, gdy powinien pracować.

Instalacja takiego lokalizatora stanowi także świetny sposób na dodatkowe zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą. Wystarczy tylko zamontować go w takim miejscu, by nie był widoczny dla złodzieja. Co więcej, nowocześniejsze lokalizatory GPS posiadają także możliwość zdalnego sterowania działaniem samochodu. Będziemy więc mogli wyłączyć go tak, by złodziej nie mógł nim odjechać.

Zastosowanie lokalizatora GPS sprawdza się również w sytuacji, gdy chcemy sprawować opiekę nad chorą lub starszą osobą. Dzięki niemu będziemy mogli się upewnić, że ma się dobrze i sprawdzić, czy np. się nie zgubiła. Na rynku dostępne są też lokalizatory z funkcją głosową, które umożliwiają również komunikację z osobą, która znajduje się w samochodzie – to doskonały pomysł na prezent dla seniora i nie tylko!

GPS do samochodu – jak wybrać?

Kupując lokalizator, zwróćmy uwagę przede wszystkim na jego rozmiar. Jest to ważne w sytuacji, gdy ma nam służyć za dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą – im mniejsze urządzenie, tym większe prawdopodobieństwo, że umknie uwadze złodzieja. Jeśli lokalizator jest przeznaczony do innych celów, rozmiar nie stanowi kluczowego parametru.

Równie istotna jest także dokładność lokalizatora. Jeśli będzie zbyt słaba, urządzenie będzie łatwo gubić sygnał – nie będzie więc dobrze spełniać swojej funkcji. Jak sprawdzić, czy nasza akcesorium jest dokładne? Przyjrzyjmy się przede wszystkim odbiornikowi GPS oraz częstotliwości przesyłania sygnałów, którą producent podał na opakowaniu. Im wyższy tym parametr, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że będzie gubić sygnał w czasie użytkowania.

Gdzie go umieścić?

Lokalizator GPS jest niewielkim akcesorium – dlatego też możemy go zainstalować w zasadzie wszędzie. Musimy jednak pamiętać o tym, że element emituje sygnał, który nie powinien być tłumiony – w tej sytuacji nie spełniałby swojej funkcji. Na pogorszenie jakości sygnału wpływają przede wszystkim wysoka temperatura oraz obecność metalu. Dlatego też nie należy ich instalować w bagażniku, pod maską czy na pulpicie kierowcy. Najlepiej umieścić go w miejscach pokrytych sztucznymi materiałami – np. pod fotelami czy osłonami poduszek powietrznych. Na koniec koniecznie sprawdźmy lokalizator GPS pod względem współczynnika HDOP – upewnimy się w ten sposób, że działa prawidłowo.

Read Previous

Dwumasowe koła zamachowe

Read Next

Zrób wiosenne porządki – oddaj opony do przechowalni!

3 Comments

  • No warto już , mąż w firmie zarządził zainstalowanie takiego sprzętu i od tego momentu jest trochę spokojniejszy , bo jednak wierzyć a mieć pewność to dwie różne rzeczy firma chyba Transmobil się nazywa

  • Rzeczywiście rozwiazania jakie oferują lokalizatory GPS w firmach to nieprawdopodobne ułatwienie działań frmy. Od niedawna również zainwestowaliśmy w transmobil i jesteśmy bardzo zadowoleni .

  • Bzdura i niepotrzebny koszt. Pracownik ma pracować, a jak sobie pojedzie autem na działkę to niech sobie jedzie, skoro dobrze pracuje. Każdą technikę da się obejść i jak ktoś che oszukać to zawsze oszuka. Jak się ludzi traktuje normalnie i normalnie im płaci, to nie będą cię okradać. Co do złodziei samochodów to jest problem marginalny. W latach 90. to faktycznie był problem, dziś to rzadkość. Bardziej bym się obawiał, że jakiś student na śmieciówce, pracujący w tej firmie od gpsów, widzi moje lokalizacje i faktycznie może to sprzedać (złodziejom, konkurencji…). Nie dajmy się zwariować i nie ulegajmy marketingowej paranoi.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *