O czym powinieneś pamiętać, wybierając się w podróż samochodem?

Wycieczki samochodowe są bardzo popularną formą podróżowania na całym świecie. Jeśli planujesz dłuższy wyjazd, koniecznie sprawdź, jak się do niego najlepiej przygotować. Skorzystaj z naszych rad, a możesz być pewny, że ten urlop zaliczysz do udanych!

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać. Zanim wyruszysz w trasę, zrób przegląd u sprawdzonych mechaników i usuń wszelkie usterki. Musisz mieć pewność, że Twój sprzęt będzie niezawodny. Nieplanowane naprawy wiążą się nie tylko z dużymi nakładami finansowymi, ale także stresem, którego przeciez na wakacjach być nie powinno. Warto również pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków. Dzięki tym działaniom będziesz mógł spać spokojnie i cieszyć się zwariowanym wyjazdem bez poczucia, że coś zaniedbałeś.

Mapa i nawigacja

Papierowe mapy to już przeżytek! Jeśli masz w swoim samochodzie nawigację, dobrze wiesz, jak wygodne jest korzystanie z dobrodziejstw technologii. Jeżeli nie dysponujesz takim sprzętem, z pewnością zainteresuje Cię, że Google Maps oferuje możliwość ściągnięcia map na telefon i korzystania z nich w trybie offline. Zawsze, nawet decydując się na spontaniczny wyjazd, warto mieć mapę na czarną godzinę.

W rytm ulubionych utworów

Słuchanie lokalnych stacji radiowych nadających z miejsc, w których akurat jesteś z pewnością umili Ci podróż i będzie ciekawym doświadczeniem. Czasem jednak może Cię najść ochota na posłuchanie ulubionego zespołu. Użyj trasmitera FM lub podłącz telefon bezpośrednio do samochodowego zestawu stereo. Z własnym podkładem muzycznym widoki za oknem będą jeszcze lepsze!

Nocleg bez stresu

Marzy Ci się całkowicie spontaniczna trasa? W takim razie warto, żebyś korzystał z najróżniejszych możliwości noclegowych. Pytaj mieszkańców o ciekawe miejsca, wyszukuj fajne lokalizacje na stronach internetowych. A jeśli masz do dyspozycji większy samochód, możesz zaaranżować w nim sobie mobilny hostel na wypadek, gdyby któregoś wieczora nie udało się znaleźć satysfakcjonującej Cię miejscówki do spania.

Zapasy na czarną godzinę

Kiedy mieszka się w mieście, można zapomnieć o tym, że są miejsca, w których zakup produktów spożywczych czy kosmetyków jest utrudniony. Dla bezpieczeństwa spakuj torbę z jedzeniem o długiej dacie przydatności oraz z podstawowymi produktami higienicznymi. Jeśli znajdziesz miejsce, weź ze sobą również lodówkę turystyczną. Nigdy nie wiesz, kiedy utkniesz pośrodku niczego. Zawsze lepiej jest mieć plan B.

Zadbaj o rozrywkę

Zabierasz w podróż kompanów do towarzystwa? Nie zapomnij spakować kilku rzeczy, które umilą Wam wspólne wieczory. Świetnie sprawdzą się karty i gry planszowe. Jeśli macie w planach zatrzymywać się w miejscach z elektrycznością, weźcie komputer, na którym będziecie mogli obejrzeć film. Podładujecie go bez problemu na kolejnej stacji. Nie wszystko jednak trzeba robić w grupie. Każdy potrzebuje czasem kilku chwil dla siebie. Tu z pewnością pomocne będą słuchawki oraz dobra książka, w której zatopisz się na długie godziny.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Poprzedni artykuł

Rejestrator jazdy? czy warto kupić?

Następny artykuł

Jak nie dać się nabrać i dobrze wybrać? W poszukiwaniu odpowiednich klocków hamulcowych

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments