Pakowanie wysyłki ? jak prawidłowo przygotować paczkę?

Pocztą wysyła się różne gabarytowo przesyłki. Ważne jest jednak to, by dopilnować, aby każda z nich była odpowiednio zapakowana i zaadresowana, ponieważ to jest gwarantem dostarczenia jej w niezmienionym stanie i w odpowiednie miejsce. O ile z listami w kopercie nie ma większego problemu, o tyle paczka może stanowć już pewne wyzwanie. Jak odpowiednio i solidnie zapakować paczkę?

Dostarczenie paczki adresatowi jest uzależnione od kilku składowych. Samo opłacenie jej nadania nie jest jednak kluczowe. Przewoźnik, któremu przekazujemy swoją przesyłkę – poczta lub firma kurierska, dostarczy przekazaną paczkę w ręce adresata, jednak pod warunkiem, że nadawca zadba o to, aby była odpowiednio zapakowana. Przed jej wysłaniem należy więc zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe nadanie paczki, czyli jej zapakowanie, zaklejenie i zaadresowanie.

Pakowanie wysyłki – co najważniejsze?

Najbardziej znaczącą kwestią przy wysyłaniu paczek jest jej prawidłowe zapakowanie. Daje to największe szanse na jej skuteczne i bezpieczne doręcznienie do odbiorcy. Jeżeli nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie zapakować paczkę, możesz skorzystać z usług specjalizujących się firm, które oferują właśnie pakowanie: http://customeritum.pl/oferta/wysylki-i-pakowanie. Samodzielnie jednak również można podjąć się solidnego zapakowania przesyłki. Należy przy tym wziąć pod uwagę kilka ważnych reguł i się do nich zastosować. Pierwszą taką złotą radą jest to, aby zaopatrzyć się w odpowiedznie opakowanie zewnętrzne.  Podczas pakowania danego przedmiotu, należy zwrócić uwagę na jego rozmiar i wagę i pod te parametry dobrać odpowiedni rozmiar opakowania. Ważne jest też jego wytrzymałości i trwałość – dlatego ciężar przesyłki należy sprawdzić przed jej zapakowaniem. Wielkość kartonu ma znaczenie, ponieważ nie może on być zbyt mały. Puste przestrzenie pomiędzy ścianami pudełka a przedmiotem należy wypełnić gazetami, folią bąbelkową, watą, gąbkami, styriopianem lub innymi materiałami, aby zapobiec obijaniu się przedmiotu wewnątrz paczki podczas transportu.  Ważne jest też, aby karton ten był czysty – bez żadnych napisów, naklejek, taśm czy kodów kreskowych, ponieważ znacznie utrudnia to dostarczenie paczki kurierowi czy listonoszowi. Należy pamiętać, że karton powinien mieć na tyle duży kształt, by wypełnić go dodatkowymi „wypełniaczami”, które będą zapobiegały obijania się przedmiotu wewnątrz paczki. Do transportu szklanych przedmiotów, elektroniki czy innych delikatnych rzeczy najlepiej sprawdzi się folia bąbelkowa właśnie, którą można owinąć przedmiot i dodatkowo wypełnić przestrzenie kartonu. Aby zamknąć przygotowaną przesyłkę można posłużyć się taśmą samoprzylepną o szerokości minimum  centymetrów. Dane adresata należy umieścić w widocznym miejscu kartonu, jednak nie pisząc bezpośrednio na nim, a przyklejając odpowiedni list przewozowy, który można wydrukować bądź odebrać na poczcie czy w firmie kurierskiej.

Poprzedni artykuł

Sprawdź, jak rozpoznać zużytą oponę i kiedy ją wymienić

Następny artykuł

Kiedy warto wypożyczyć samochód?

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *