Śruby i nakrętki do felg – na co zwrócić uwagę przy zakupie

Wybór odpowiednich śrub i nakrętek do felg ma znaczenie nie tylko estetyczne, ale również wpływa na nasze bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Tymczasem wielu kierowców nie wie na co zwrócić uwagę poszukując idealnych rozwiązań.

Często zdarza się także, że nie zwracamy uwagi na to, w jakim stanie są śruby w naszych kołach. Warto to zmienić!

Stare śruby – czas na wymianę!

Większość z nas nie zwraca uwagi na to jak wyglądają śruby i nakrętki w felgach. To błąd. Od czasu do czasu warto przyjrzeć się tym niezwykle ważnym elementom mocowania koła. Jeśli zauważysz widoczne ślady zużycia lub korozję to znak, że czas na wymianę śrub. Nie są one bowiem w stanie zapewnić prawidłowego mocowania. Korozja powoduje wietrzenie metalu, przez co staje się on znacznie mniej odporny na działanie nacisku.

Jak dobrać odpowiednie śruby i nakrętki?

Jeśli nie masz doświadczenia w wyborze śrub i nakrętek do felg nie obawiaj się skonsultować ze specjalistą, który pomoże ci dobrać odpowiednie rozwiązania. Podczas zakupu trzeba bowiem zwrócić uwagę na osadzenie felgi oraz jej wysokość. Bardzo ważne jest również dopasowanie śrub i nakrętek do skoku gwintu oraz rodzaju klucza.Sprawdzić należy również długość śruby. Przypominamy, że można zrobić to na dwa sposoby – pierwszy z nich to sprawdzenie informacji, które znajdziesz w dokumentacji felgi/książce pojazd. Drugi to po prostu wykonanie ręcznego pomiaru.

Stawiaj na jakość i sprawdzone rozwiązania

Nikt z nas nie lubi przepłacać, to oczywiste. Warto jednak mieć świadomość, że czasem zbytnia oszczędność może doprowadzić do tragedii. Dlatego też poszukująć śrub i nakrętek do felg nie warto decydować się na tańsze zamienniki pochodzące z China. Bardzo często śruby te tworzone są z wątpliwej jakości materiałów, co sprawia, że nie zapewniają odpowiedniego umocowania koła. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zakup sprawdzonych śrub i nakrętek stworzonych przez cenionych producentów z Włoch i Niemiec. Znajdziesz je w ofercie sklepu www.mador-opony.pl gdzie dostępne są w bardzo przystępnych, atrakcyjnych cenach. Wybierając te mocowania zapewniasz sobie nie tylko estetyczny wygląd felg ale również bezpieczeństwo.

Poprzedni artykuł

Nowy DAF XF 530 dla AMG TRANSPORT

Następny artykuł

Jak z głową importować auto z USA? 3 sprawdzone zasady

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *