Jak z głową importować auto z USA? 3 sprawdzone zasady

O możliwościach wyjątkowo korzystnego sprowadzania samochodów z rynku amerykańskiego, mówi się ostatnio coraz głośniej. Coraz większa ilość fanów motoryzacji decyduje się na zakup oryginalnego pojazdu w USA. To szansa na zdobycie rzadkiego egzemplarza, którego na rynku europejskim nie często będziemy oglądać, a także okazja na korzystny zakup pod względem finansów. Pojazdy na amerykańskim rynku można nabyć w naprawdę dobrej cenie i nawet wliczając koszty transportu zaoszczędzimy i będziemy się cieszyli okazją. Żeby tak było, proces musi być przeprowadzony mądrze. Jak z głową importować auto z USA? Sprawdźmy trzy żelazne zasady.

Nie działaj sam!

Wielu fanów motoryzacji pragnie na własną rękę podjąć się sprowadzenia samochodu zza wielkiej wody. Zdecydowanie jednak nie jest to najbardziej rozsądne posunięcie.

To duże ryzyko, które naraża nas na zakup wraku, który będzie nadawał się jedynie do złomowania, a także zagrożenie nieporadzenia sobie z całym szeregiem formalności, które należy przeprowadzić, a także procesów logistycznych, które należy zorganizować.

Zatem jak z głową importować auto z USA? Warto skorzystać z pomocy fachowców, specjalistycznej firmy pośredniczącej, która zawodowo zajmuje się importem samochodów z rynku amerykańskiego.

Największy problem stanowi bowiem odległość, która determinuje konieczność dokonania zakupu bez możliwości dokonania oględzin pojazdu i sprawdzenia jego rzeczywistego stanu technicznego.

Należy pamiętać, że wielu sprzedawców na rynku motoryzacyjnym jest nieuczciwa. Wśród wydających się korzystnych ofert można natrafić na auta, które w rzeczywistości nie nadają się do użytku.

Korzystając z usług pośrednika, zyskamy gwarancję, że nie sprowadzimy wraku, który przyczyni się do ogromnych strat finansowych. Skąd ta gwarancja?

Polscy pośrednicy posiadają doświadczenie i kontakty. Dzięki temu, pracownicy doskonale wiedzą na jakich aukcjach szukać korzystnych ofert, z jakich portali korzystać i jakich unikać.

Dodatkowo, sieć kontaktów wśród mechaników i rzeczoznawców, przekłada się na możliwość dokonania oględzin na miejscu. Dzięki temu, otrzymamy sprawdzone informacje dotyczące rzeczywistego stanu pojazdu.

Drugi aspekt to zaplanowanie logistyczne całego procesu. Import auta z USA to przede wszystkim rozbudowany, kilkukanałowy transport, a także wypełnienie wielu formalności.

Wymaga to wiedzy i doświadczenia. Kontakty i stała współpraca firmy pośredniczącej z przedsiębiorstwami transportowymi pozwala na uzyskanie bardziej atrakcyjnych cen. Pośrednik załatwi wszystko za nas. Samodzielna próba sprostania formalnościom może okazać się fiaskiem.

Korzystaj tylko z profesjonalistów!

Żeby jednak nie stracić pieniędzy i wraz pozostać z rupieciem, należy wybrać jedynie firmę sprawdzoną, doświadczoną i składającą się z prawdziwych profesjonalistów.

Zanim wybierzemy odpowiednią firmę, dobrze sprawdźmy jej kwalifikacje.

Największa baza firm sprowadzających auta z USA wraz z opiniami znajduje się tutaj. Przedsiębiorstwo powinno dysponować fachowymi mechanikami, którzy bez trudu ocenią realny stan pojazdu i sprawdzą czy auto jest warte sprowadzenia.

Dobry pośrednik to firma, która dysponuje także rozbudowaną siecią kontaktów. Import auta z USA zakłada znalezienie odpowiedniego pojazdu, wynegocjowanie najbardziej atrakcyjnych cen, ustalenie najbardziej dogodnej drogi transportowej, usprawnienie obiegu dokumentacji i dopilnowania wielu innych aspektów.

Jedynie firma, której przedstawiciele posiadają znajomości w odpowiednich instytucjach zorganizują import na najbardziej dogodnych warunkach.

Miej świadomość kosztów!

Odpowiedź na pytanie jak z głową importować auto z USA to także informacja dotycząca świadomości kosztów. Nabywca musi doskonale poznać wszystkie opłaty, które są związane ze sprowadzeniem samochodu zza wielkiej wody.

Jedynie wtedy nie napotka na rozczarowanie spowodowane zapłatą większej kwoty, niż zakładał. Sprowadzenie pojazdu z USA to także koszty rozbudowanego transportu, wykup kontenerowca, opłaty związane z akcyzą, cłem i podatkiem VAT oraz obiegiem dokumentacji, a także procesami związanymi z rejestracją samochodu.

Mimo tych wszystkich opłat, import auta z USA może być korzystny i stanowić okazję. Żeby jednak się nią cieszyć, należy mieć świadomość pełnych kosztów.

Podsumowanie

Sprowadzanie auta z USA może stanowić wyjątkową okazję. Warto jednak ten proces zlecić fachowcom, ze względu na rozbudowane procesy logistyczne, których samodzielne dopilnowanie może okazać się zbyt trudne. To także szansa na sprowadzenie auta, którego stan techniczny będzie się zgadzał z tym, co sprzedający opisał w ogłoszeniu.

Poprzedni artykuł

Śruby i nakrętki do felg – na co zwrócić uwagę przy zakupie

Następny artykuł

Czy warto skorzystać z usług wypożyczalni samochodów?

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *