Wideorejestrator w samochodzie. Czy warto go posiadać?

Rejestrator w samochodzie to przydatny gadżet. Nie tylko ułatwia codzienną jazdę, ale zabezpiecza nas przed różnymi wydarzeniami na drodze. Czy zatem warto go posiadać? W poniższym artykule przedstawimy zalety korzystania z kamery samochodowej na co dzień.

Kamera samochodowa – do czego tak naprawdę służy?

Rejestrator jazdy to element w samochodzie, dzięki któremu nasza codzienna trasa będzie zdecydowanie bezpieczna. W jaki sposób? Kamera nagrywa obraz, jaki ma przed sobą i dokumentuje wszystko, co dzieje się przed obiektywem. Zatem w łatwy sposób nagranie z rejestratora może stać się dowodem w sprawie gdy, np. dojdzie do kolizji lub wypadku. To swego rodzaju zabezpieczenie przed niewłaściwym oskarżeniem. Kupując kamerę samochodową, zwiększa się również ostrożność. Dzięki nagrywaniu innych na drodze, a także nas, gdy będziemy chcieli złamać prawo. W dodatku nagra wszystko, co dzieje się także na parkingu, gdy pozostawimy tam nasze auto. Dzięki dodatkowym funkcjom, np. czujnikowi ruchu, kamera automatycznie włącza się, gdy poczuje ruch przed obiektywem. Pozwala to nie tylko na zaoszczędzeniu pamięci na karcie. Przede wszystkim rejestrator nagrywa najważniejsze momenty. Jako nieco bardziej pozytywne wykorzystanie kamery samochodowej to nagrywania naszych tras. Nagrany film będzie swego rodzaju pamiątką, która zarejestruje wiele interesujących momentów na drodze.

Kamera samochodowa to korzystna inwestycja

Po przejrzeniu zalet posiadania kamery samochodowej można stwierdzić, że inwestowanie w nią będzie miało sens. Zatem warto dokonać zakupu odpowiedniego modelu. Należy jednak pamiętać o niektórych kwestiach, na jakie zwrócić uwagę podczas wyboru urządzenia. Najważniejszym aspektem jest rozdzielczość. W tradycyjnych modelach widnieje jakość HD. Jednak obecnie coraz częściej możemy spotkać kamery Full HD, a nawet Ultra HD (4K). Im większa rozdzielczość, tym obraz nie jest rozmazany i wszystko przejrzyście nagrywa. Kolejnymi kwestiami są dodatkowe funkcje. Tryb parkingowy, jeśli zależy nam na rejestrowaniu zdarzeń na parkingu, moduł GPS, czy WiFi. Stojąc przed wyborem rejestratora, weźmy pod uwagę jego wyświetlacz. Obraz powinien być czytelny, a także umiejscowiony tak, aby nie zasłaniać widoku trasy. Karta pamięci, a także akumulator to kolejne istotne czynniki, na które warto zwrócić uwagę. Dlatego proponujemy kamerki do samochodu SmartCams, gdzie z pewnością znajdziesz odpowiedni model, który będzie uniwersalny oraz funkcjonalny.

2.9/5 - (12 votes)

Read Previous

Na co zwrócić uwagę podczas korzystania z wypożyczalni samochodów

Read Next

Jak dbać o samochód zimą?

One Comment

  • Kamera to podstawa.. Za kilka stówek bardzo dobry dupochron..

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *