Czym wyróżniają się alkomaty policyjne?

Alkomaty policyjne to urządzenia najwyższej jakości, które cechują się wysoką precyzją pomiaru, a także niezawodnością. Sfałszowanie wyniku badania jest niemożliwe, dzięki czemu takie urządzenia może stanowić niepodważalny dowód w sprawie sądowej.

Trzeba podkreślić, że są to modele w stu procentach profesjonalne, czyli takie, które spełniają rygorystyczne normy i standardy. Ich parametry technologiczne muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami prawa. Alkomaty wykorzystywane przez policję i inne służby mundurowe muszą być intuicyjne i szybkie w obsłudze. Oczywiście występują one w wielu wariantach, a wybór uzależniony jest od tego, do jakich celów będzie wykorzystywane urządzenie (np. do szybkich kontroli drogowych). Sklep-alkomaty.pl posiada w swojej ofercie bogaty wybór certyfikowanych urządzeń, które pochodzą od renomowanych producentów.

Najwyższa dokładność pomiaru

Sklep z alkomatami posiada zarówno modele do badania wstępnego, jak i urządzenia dowodowe. Wiele osób nie ma pojęcia, czym różnią się oba modele. Alkomaty do badania wstępnego nie mogą stanowić materiału dowodowego. Jeśli uzyskany wynik wskazuje obecność alkoholu we krwi, to osoba podejrzana o popełnienie przestępstwa kierowana jest na dokładniejsze badania. Taka sytuacja często spotykana jest podczas zatrzymania pijanego kierowcy.
Alkomaty dowodowe przechodzą przez wzorcowanie. Jest to niezbędne do tego, aby uzyskany wynik mógł stanowić materiał dowodowy. Takie urządzenia odznaczają się najwyższą precyzją pomiaru, tak więc szansa na błędy wynik badania jest niemal zerowa.

Prosta i szybka obsługa

Alkomaty wykorzystywane przez policję to urządzenia funkcjonalne, których obsługa odbywa się w sposób intuicyjny. Wynika to z faktu, że służby mundurowe często badają sporą grupę osób w krótkim czasie. Oczywiście mowa tutaj o badaniach wstępnych. Warto wiedzieć, że alkomatów elektrochemicznych nie można oszukać np. poprzez odświeżenie oddechu. Inaczej jest w przypadku urządzeń półprzewodnikowych, które nie powinny być stosowane przez policję.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Poprzedni artykuł

Jak dbać o samochód zimą?

Następny artykuł

Gdzie jest Twój kierowca? Zarządzanie flotą pojazdów za pośrednictwem urządzeń mobilnych

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments