Wymiana wycieraczek samochodowych

Niedokładne oczyszczanie szyby samochodowej podczas jazdy w deszczu, smugi, piski oraz inne nieprzyjemne dla ucha dźwięki emitowane w trakcie pracy wycieraczek to podstawowe objawy ich zużycia. Teoretycznie, pióra wycieraczek powinny być wymieniane na nowe dwa razy do roku. Jednak w trosce o zapewnienie sobie dobrej widoczności, a tym samym zachowanie bezpieczeństwa na drodze, wycieraczki samochodowe powinny zostać wymienione jak najszybciej, od momentu pojawienia się pierwszych oznak ich wyeksploatowania.

Wymiany wycieraczek samochodowych można dokonać we własnym zakresie, a czynność ta nie należy do czasochłonnych. Przy wymianie wycieraczek należy zachować szczególną ostrożność, gdyż w jej trakcie może dojść do uszkodzenia szyby samochodowej. Dotyczy do szczególnie momentu, w którym z ramienia wycieraczki ściągane jest stare pióro. Po demontażu starej wycieraczki, jej ramie należy powoli, delikatnie opuścić na szybę. Pomiędzy ramieniem a szybą, na wszelki wypadek warto umieści miękką ściereczkę. W trakcie wymiany pióra, ramię wycieraczki nie powinno pozostawać podniesione, ponieważ w każdym momencie może opaść na szybę, powodując jej uszkodzenie. Wykonane z metalu ramię zamocowane jest bowiem z wykorzystaniem sprężyn dociskających je do szyby i opadające w niekontrolowany sposób, może uderzyć w powierzchnię szyby z siłą powodującą jej pęknięcie. W czasie zdejmowania pióra, przez cały czas należy zatem przytrzymywać ramię wycieraczki.

Do wymiany wycieraczek potrzebne będą oczywiście nowe pióra. Te bez problemu zakupimy w każdym sklepie motoryzacyjnym. Najtańszą opcją będzie, z całą pewnością, zakup wycieraczek samochodowych w sklepie internetowym. Planując zakup nowych wycieraczek, należy koniecznie sprawdzić jakiej długości pióra powinny znajdować się na szybie danego modelu samochodu oraz jakiego typu uchwyt montażowy zalecany jest przez producenta auta. Zarówno zbyt krótkie, jak i zbyt długie wycieraczki nie będą w stanie prawidłowo oczyszczać szyby samochodowej. Pod uwagę należy również wziąć odpowiedni dla naszego pojazdu typ wycieraczek. W większości pojazdów możliwy będzie montaż tradycyjnych wycieraczek przegubowych, wycieraczek płaskich bądź też wycieraczek hybrydowych.

Wycieraczki samochodowe to produkty o dużej rozpiętości cenowej. Komplety piór na przednią szybę samochodu oferowane są z reguły w cenach do dwudziestu do ponad stu złotych. Wszystko zależy od rodzaju i marki produktu. Interesującą ofertę dla właścicieli aut przygotowała firma Dipp – producent wycieraczek samochodowych. Zamienniki wycieraczek tej polski marki można uznać za produkty ze średniej półki, o jakości dorównującej wyrobom zachodnich producentów. Pióra wycieraczek z logo Dipp od lat cieszą się zaufaniem wśród kierowców w naszym kraju. Wycieraczki samochodowe firmy Dipp zyskały uznanie dzięki wysokiej skuteczności w oczyszczaniu szyb samochodowych, cichej pracy oraz niezawodności. Produkty tej firmy cieszą się również dużą popularnością z uwagi na ich atrakcyjną cenę.

Stan techniczny wycieraczek samochodowych powinien być regularnie sprawdzany. Wbrew pozorom, szczególnie z punktu widzenia bezpiecznej jazdy, są one bardzo istotnym elementem wyposażenia każdego pojazdu. Poza ograniczoną widocznością oraz dyskomfortem w czasie jazdy niesprawne wycieraczki mogą również być powodem do nałożenia mandatu karnego w trakcie kontroli drogowej.

Poprzedni artykuł

Usuwanie terkotania osłony klapy bagażnika

Następny artykuł

Naprawa karoserii – od czego zacząć? Fiat 126

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *