Sklep rowerowy w Lublinie – zakupy na koniec sezonu

Październik to miesiąc w którym coraz rzadziej decydujemy się na jazdę rowerem. W związku z pogodą i coraz szybciej zbliżającym się wieczorem, większość odkłada swoje rowery na stojaki, do garaży, czy piwnic. Pozostają jednak użytkownicy wciąż aktywni, dlatego warto wiedzieć, jak przygotować się na ten “cięższy” okres.

Zadbaj o rower – odwiedź sklep rowerowy w Lublinie

Choć forma eksploatacji roweru nie zmienia się wraz ze zmianą miesięcy, to warunki już tak.

W okresie wiosennym i letnim pogoda jest o wiele stabilniejsza, a dzienna amplituda temperatur nie jest tak duża jak w przypadku okresu jesiennego, gdy poranki i wieczory są bardzo chłodne, natomiast w trakcie dnia panuje zasadniczo stabilna temperatura.

Dodatkowym problemem są częste opady, które powodują powstawanie na ulicach kałuży i błota.

W związku z tym należy w tym okresie w szczególności dbać o nasz rower. Warto odwiedzić sklep rowerowy w Lublinie, by dokonać zakupu niezbędnych preparatów i sprzętu, który ułatwi nam pracę przy konserwacji.

W pierwszej kolejności: czyszczenie elementów napędowych. Z racji powstawania większej ilości czynników brudzących (wspomniane kałuże i błoto), na łańcuchu osadza się wiele zanieczyszczeń. Te z kolei są transportowane do przerzutek. W ten sposób jesteśmy w stanie uszkodzić go. By móc się od tego ustrzec, należy częściej niż zazwyczaj czyścić elementy napędowe roweru. Pozwoli to nie tylko zachować podzespoły w dobrej kondycji, lecz także sprawić, że smar będzie miał cały czas odpowiednie właściwości, gdyż czynniki atmosferyczne również mają na niego wpływ.

Kolejną rzeczą jest ciśnienie powietrza w oponach. Ta “prozaiczna” kwestia wbrew pozorom jest dość istotna. Dobrze napompowana opona będzie lepiej się lepiej zachowywać na wodzie czy w grząskim terenie.

Nie zapominajmy o regularnym czyszczeniu hamulców. Na nich również zbiera się wiele brudu, zwłaszcza, gdy samo koło brudzi się co chwilę. Po każdej przejażdżce (choć może to być trudne i uciążliwe), warto przeczyścić klocki, by nie osadzał się na nich zaschnięte błoto, czy inne nieczystości. Można do tego zakupić specjalne preparaty, które można znaleźć w sklepie rowerowym w Lublinie.

Zadbaj o siebie

Równie ważne co sprawny rower, jest odzianie się rowerzysty. Korzystając z ubrań typu softshell nie zmokniemy na rowerze nawet w największą ulewę, a goretexowe buty, nie pozwolą, byśmy weszli do domu z mokrą stopą.

Dobrze jest pomyśleć o takim ubraniu w dość jaskrawych kolorach, a najlepiej z odblaskami. Jesienna szaruga nie pomaga w kwestii widoczności na drodze, a niekiedy rowerzysta jest zmuszony jechać jezdnią. Wtedy prócz obowiązkowego światełka z tyłu, powinien wyróżniać się czymś jeszcze. Wiele takich akcesoriów można znaleźć odwiedzając sklep rowerowy w Lublinie.

Widoczność na drodze jest w tym okresie wyjątkowo ważną sprawą, której nie wolno lekceważyć. Podczas opadów deszczu czy gęstej mgły, widoczność innych użytkowników drogi jest równie ograniczona co Twoja, a może nawet bardziej. Stąd myśląc o bezpieczeństwie, warto zacząć od siebie.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Aukcje sprzętu poleasingowego dla każdego

Następny artykuł

Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy deweloperskiej

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments