Skup aut czy złomowanie? Jak pozbyć się starego samochodu?

Gdy na naszym parkingu stoi samochód, który nie jest nam już potrzebny, może nie do końca sprawny, a na myśl o procesie jego sprzedaży zaczyna Cię boleć głowa od wiążących się z tym problemów, warto przemyśleć skorzystanie z usług auto skupu. Czego można się spodziewać po takich usługach i jak to wygląda?

Skuteczna sprzedaż auta, ale w jakich cenach?

Każdy trafił, bądź trafi prędzej czy później na oferty skupów samochodowych. Jest ich mnóstwo, często mamy do czynienia z ulotkami reklamującymi takie miejsca, lub możemy trafić na ogłoszenia z takimi usługami w internecie. Jak wygląda i czy jest opłacalna sprzedaż pojazdu poprzez skup aut? Skupy pojazdów oferują szybką sprzedaż samochodu. W większości wypadków zajmują się obrotem autami, które mają już swoje lata, są niesprawne czy ich stan wizualny oraz techniczny nie jest najlepszy, przez co ciężko oddać takie auto do komisu albo sprzedać je na własną rękę. Wbrew pozorom sprzedaż aut na przykład poprzez portale ogłoszeniowe nie jest taka łatwa i nie należy do tanich. Koszty jakie musimy pokryć za promowanie ofert, czy samo dodanie ogłoszenia nie są wcale takie małe, a cały proces zabiera nam czas. Robienie zdjęć, sprzątanie auta, kontakt z klientami- to zajęcia których czasem nie warto podejmować się samemu zwłaszcza gdy dotyczą pojazdu o niskiej wartości. Dlatego czasem skup aut, na którym sprzedamy samochód w ciągu 15 czy 20 minut to świetne rozwiązanie! Ceny jakie oferują firmy z tej branży bywają mocno zróżnicowane jak i zależne od wielu czynników. Różnią się też w zależności od miejsca w którym korzystamy z takich ofert. Można przyjąć, że dostaniemy za nasz samochód do kilku tysięcy złotych i będzie to kwota, którą firma wypłaci nam gotówką na miejscu. Przy sprzedaży auta, które jest warte znacznie więcej, być może warto poszukać alternatywnego rozwiązania.

A jeśli nie skup to może złomowanie?

W przypadku pojazdów, które nie znajdują swojego nabywcy nawet w takich miejscach jak skupy aut można rozważyć jeszcze jedno rozwiązanie- złomowanie pojazdów. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że auto złomy również płacą za pozostawione u nich auta. W tym przypadku kwota jaką otrzymamy zależy od wagi samochodu. Na jej wysokość wpływa cena surowców wtórnych, które odzyskuje się przy demontażu pojazdu. Warto wiedzieć, że złomowany samochód przy oddaniu do stacji złomowania musi być kompletny. Tak jak i w przypadku skupów, tutaj również możemy liczyć na wypłaty gotówkowe i szybkie załatwienie sprawy. W wielu miejscach nie zajmie nam to więcej niż kilka chwil, a usługa złomowania zakończy się wydaniem nam zaświadczenia o demontażu pojazdu, z którym idąc do urzędu zakończymy jego formalną drogę. Pozostaje nam jeszcze poinformować ubezpieczyciela o tym, że auto zostało wyrejestrowane.

Zalety i wady auto złomów i skupów aut

Do zalet na pewno możemy zaliczyć prostota i szybkość w pozbyciu się naszego auto złomu. Nie musimy martwić się o wszelkie kwestie, które tyczą się nas przy sprzedaży osobistej. Nie czekamy również na środki za sprzedaż przez kilka tygodni, a dostajemy niemalże od razu. Wadą tych rozwiązań jest nieco mniej atrakcyjna cena od tej jaką można uzyskać sprzedając samemu. Dlatego też ważnym jest aby wybrać skup samochodów czy złom aut, który przeprowadza rzetelne wyceny.
Opracowanie: Schrott Śląsk- Skup aut
https://www.schrott.pl/auto-skup/

Read Previous

Poziom oleju na bagnecie. Jak sprawdzać prawidłowo?

Read Next

Auto detailing – dlaczego warto z niego skorzystać?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *