Skuteczne sposoby na podniesienie wartości auta

Wartość nawet najbardziej luksusowego samochodu z czasem spadnie. Na naszą niekorzyść działa tu czas, ale i eksploatacja auta, która doprowadza do stopniowego zużycia poszczególnych podzespołów i wpływa negatywnie na wygląd pojazdu. Dlatego też, jeśli chcemy utrzymać wartość samochodu na jak najwyższym poziomie – co jest ważne zwłaszcza przy jego sprzedaży – trzeba o niego odpowiednio zadbać.

Stan techniczny na medal

Sprawność auta to bez wątpienia najistotniejsze kryterium brane pod uwagę przy zakupie samochodu. Nawet najbardziej ekskluzywny pojazd zawsze będzie wart o wiele mniej, jeśli któryś z jego układów nie będzie działał tak, jak należy. Jeśli więc zależy nam na podniesieniu wartości auta, warto kompleksowo zadbać o jego stan techniczny. Decydując się na naprawę podzespołów i wymianę zepsutych części musimy oczywiście liczyć się z pewnymi wydatkami, jednak warto potraktować to jako inwestycję. Szybko zdiagnozowane i naprawione usterki zapobiegną bowiem poważniejszym awariom, które mogłyby okazać się nie tylko droższe, co po prostu niebezpieczne, jak ma to miejsce np. w przypadku układu hamulcowego. Sprawne auto zdecydowanie łatwiej będzie nam sprzedać.

Zadbaj o wygląd auta

Nawet w pełni sprawne i wydajne auto może nie zrobić na potencjalnym kupującym dobrego wrażenia, jeśli będzie nieestetycznie się prezentowało. Zarysowana, przybrudzona karoseria, zacieki na szybach, zakurzone lampy – za taki samochód nigdy nie dostaniemy tyle, ile faktycznie jest wart pod względem sprawności mechanicznej. Dlatego warto przeprowadzić kompleksowe czyszczenie auta. Dobrze jest skorzystać z usług profesjonalnej myjni, a jeszcze lepiej – studia auto detailingu, dzięki czemu pojazd zostanie nie tylko dokładnie wyczyszczony, ale też zakonserwowany. Jeśli zależy nam na spektakularnym efekcie wizualnym, warto zdecydować się na ochronę lakieru specjalnymi powłokami – kwarcowymi lub ceramicznymi.

Co jeszcze podniesie wartość auta?

Mówiliśmy o czyszczeniu pojazdu z zewnątrz, ale nie zaszkodzi również zadbać o czystość wnętrza samochodu. Ciekawym rozwiązaniem jest np. mycie silnika oraz podwozia. Zadbane i umyte części nie tylko lepiej się prezentują, ale są też lepiej chronione przed uszkodzeniem.

“Nie można oczywiście zapomnieć o kabinie, która zwłaszcza w momencie prezentacji samochodu z udziałem potencjalnego kupca powinna lśnić. – Mówi pracownik Myjni Estyma z Lublina. – Odkurzanie i pranie tapicerki to w takiej sytuacji konieczność”.

Warto przy tym zadbać nie tylko o wygląd auta, ale też o jego… zapach. Ozonowanie pomoże pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, a także czynników chorobotwórczych w postaci pleśni i grzybów. Lśniące, pachnące nowością auto z pewnością zrobi ogromne wrażenie na kupującym i sprawi, że będzie on w stanie więcej zapłacić za tak zadbany pojazd.

Read Previous

Systemy drzwi przesuwnych – czy warto postawić na jakościowy produkt?

Read Next

Hyundai Kona – SUV z rządową opłatą

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *