Sprężarki z wtryskiem wody – zasada działania

Sprężarki z wtryskiem wody to ekologiczne urządzenia przeznaczone do wytwarzania bezolejowego powietrza. W efekcie powstaje całkowicie bezolejowe i ekologiczne, sprężone powietrze, co jest efektem unikalnego mechanizmu wtrysku wody. Tego typu urządzenia posiadają potwierdzenie bezpieczeństwa i jakości danych, co wynika z przyznanych certyfikatów.

Sprężarki z wtryskiem wody – w jaki sposób działają?

Sprężarki działają na zasadzie wieloetapowego procesu oczyszczania, co odbywa się poprzez wtryskiwanie wody do bloku śrubowego i jej wymienianie w sposób stały. Dzieje się to poprzez nowoczesny osuszacz chłodniczy separujący czystą wodę wysokiej jakości. Na kolejnym etapie działania woda powstała z kondensatu wypłukuje nagromadzone zanieczyszczenia, które zgromadziły się w powietrzu zasysanym z otoczenia.

Dalsza praca sprężarki z wtryskiem wody bazuje na usuwaniu innych zanieczyszczeń, takich jak np. pyłki i zarazki pochodzące z otoczenia. Są one usuwane ze sprężonego powietrza w taki sposób, by móc uzyskać wartość poniżej wykrywalnego minimum. Efektywność działania dobrych sprężarek potwierdzają instytuty badawcze, które wykonują w tym kierunku badania.

Jakie są walory sprężarek z wtryskiem wody?

Sprężarki z wtryskiem wody zapewniają znaczną możliwość oszczędzania energii, co jest efektem połączenia sprężarek z regulowaną wydajnością oraz tych o stałej wydajności. Brak przerw w pracy i niezapowiedzianych awarii umożliwiają, z kolei, sprawdzone podzespoły, co daje możliwość ustawienia ciśnienia roboczego z precyzyjnym wskazaniem co do 0,1 bara.Co istotne, możliwość uzyskania całkowicie bezolejowego i sprężonego powietrza o wysokiej jakości jest istotne w procesach produkcyjnych w wielu dziedzinach przemysłu, takich jak np. farmaceutyka i przemysł spożywczy. Efekty działania sprężarek z wtryskiem wody są wykorzystywane również w branży elektronicznej oraz optycznej i wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zastosowanie produktów wysokiej jakości.

Zaletą sprężarek z wtryskiem wody jest użycie samej wody, która jest w pełni neutralnym płynem dla środowiska. W efekcie dba się o przyrodę, a uzyskane sprężone powietrze nie zawiera oleju ani zanieczyszczeń i pyłów. Uwagę zwraca bezolejowy kondensat, w którym znajdują się zanieczyszczenia stałe wydobywane z układu sprężania, które można umieszczać wprost w kanalizacji. Sprężarki działają z niską temperaturą sprężenia, co wynika z odpowiedniej temperatury odbioru ciepła przez wtrysk wody. Takie urządzenia posiadają też niskie zapotrzebowanie na energię elektryczną podczas procesu wytwarzania sprężonego powietrza.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy Pneumatik S.A.

Read Previous

Profesjonalna renowacja mebli

Read Next

Serwis samochodowy w salonie – to nie takie straszne! Korzyści płynące z serwisowania w salonie

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *