Stacja ładowania pojazdów elektrycznych z wykorzystaniem… słupa oświetleniowego

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych i łatwa dostępność do niej stają się czymś nieodzownym w czasach, gdy użytkowanie pojazdów napędzanych energią elektryczną jest coraz bardziej popularne. To nie tylko rozwiązanie bardzo ekologiczne, ale także szybkie i wygodne.

  1. Stacja ładowania pojazdów elektrycznych w oparciu o sieć oświetlenia ulicznego – jak działa?
  2. Jakie korzyści?

Pojazdy napędzane energią elektryczną stają się coraz bardziej popularne. Tym samym istnieje konieczność rozbudowania sieci stacji ich ładowania – łatwość dostępu do takowych przyczyni się do jeszcze większej popularności pojazdów elektrycznych. Tym samym zyska również otaczające nas środowisko, gdyż pojazdy elektryczne są rozwiązaniem ekologicznym – podobnie jak stacje ładowania pojazdów elektrycznych z wykorzystaniem sieci oświetlenia ulicznego.

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych w oparciu o sieć oświetlenia ulicznego – jak działa?

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych w oparciu o sieć oświetlenia ulicznego już na wstępie jest rozwiązaniem bardzo prostym i użytecznym. A to dlatego, że wykorzystuje infrastrukturę, która jest przydatna także w innych celach – na przykład oświetlenia strategicznych miejsc na osiedlu. Tym samym z takiej stacji korzystają nie tylko osoby posiadające pojazd elektryczny, ale także te, które mieszkają w miejscu, gdzie taka stacja funkcjonuje. Montaż takiej stacji przy sklepie czy punkcie usługowym, który prowadzimy, może wpłynąć na to, że zyskamy więcej klientów. Dlatego też taka stacja ładowania jest po porostu bardzo opłacalną inwestycją. Tym bardziej, że instalacje sieci nie wymaga pozwoleń ani różnych zgód na jej budowę (nie będziemy więc zmagać się z niekończącymi się procedurami biurokratycznymi).

Jakie korzyści?

Zakres korzyści stacji ładowania pojazdów elektrycznych jest bardzo szeroki. I to w różnych obszarach ludzkiej działalności czy życia społeczeństwa:

  • samorządy zyskują między innymi: niski koszt instalacji, odpowiedź na potrzeby społeczeństwa, możliwość lokalizacji stacji w atrakcyjnych miejscach (osiedla) i połączenia funkcji oświetlenia z usługą ładowania oraz montażu w stacji dodatkowych urządzeń,
  • branża hotelarsko-restauracyjno-cateringowa: większa liczba gości, reklama, prestiż, dochód.

Poza tym stacja ładowania pojazdów elektrycznych to także korzyść dla parkingów, centr przesiadkowych czy centr handlowych.

Nowoczesne rozwiązania mają to do siebie, że są wszechstronne i tym, którzy je zastosują, oferują wiele korzyści – także materialnych.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Read Previous

Jak zaoszczędzić na wymianie akumulatora?

Read Next

Jak sprawdzić, czy turbosprężarka działa poprawnie?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments