Stary samochód – zezłomować czy sprzedać?

Gdy posiadasz stary samochód, który nie nadaje się już do użytkowania – uszkodzenia w wyniku wypadków lub nieustająca konieczność napraw, zastanów się, czy jego utrzymanie jest opłacalne. Możesz sprzedać go lub oddać do skupu aut w celu zezłomowania. Co zrobić w przypadku naszego starego samochodu?

Złomowanie pojazdu

Gdy decydujesz się na zezłomowanie pojazdu, jesteś pewien, że zostanie to przeprowadzone przede wszystkim legalnie. Auto kasacja to idealne rozwiązanie dla osób, które posiadają stary, powypadkowy, uszkodzony lub rozbity samochód. Szczególnie warto zastanowić się nad kasacją w momencie, gdy auto ma niską wartość, a dodatkowo jest poważnie zniszczone oraz niesprawne. Wówczas istnieją małe szanse, aby móc go sprzedać z korzyścią dla obu stron. Kasacje wykonują określone skupy, które poprzez posiadanie legalnej stacji demontażu mają uprawnienia do przyjęcia takich pojazdów. Cena za dany samochód uzależniona jest od wielu czynników: stanu, rocznika, modelu, czy marki i ustalana jest konkretnie w skupie po zapoznaniu się z faktycznym stanem.

Co ważne – po dokonaniu złomowanie, skup aut wystawia nam specjalnie zaświadczenie, z którym możemy udać się do urzędu celem wyrejestrowania pojazdu. Wiele skupów oferuje pomoc klientom w załatwianiu formalności, aby zostały ograniczone do minimum. Wszystkie formalności z pobyciem się samochodu i oddania go do skupu powinny być załatwione na miejscu. Zachęcamy zatem do zapoznania się z ofertą https://kupiewszystkieauta.pl/auto-kasacja/, gdzie zyskasz fachową pomoc, a transakcja zostanie przeprowadzona szybko i z korzyścią dla obu stron. Dodatkowo skup aut zapewnia zarówno dojazd, jak i odbiór niezależnie od stanu samochodu.

Czy sprzedaż starego samochodu się opłaca?

Drugą opcją pozbycia się swojego starego samochodu jest sprzedaż na własną rękę. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie w przypadku, gdy wydaje nam się, że wartość pojazdu jest wysoka. Wiele osób wystawia uszkodzone auta celem ich sprzedaży ze względu na dużą popularność takich ogłoszeń i liczbę chętnych. Jednak musimy zawsze mieć na uwadze fakt, że nie w każdym przypadku będzie to opłacalne. Część tych ogłoszeń jest również nielegalnych pod względem sprzedaży i handlu częściami, dlatego bezpieczniejszą opcją jest oddanie swojego starego auta do skupu samochodów. Niekiedy nawet osoby prywatne, chcące odkupić od nas pojazd, podaje nam mocno zaniżoną stawkę. Ponosimy tym samym kolejne koszty i musimy liczyć się z formalnościami podczas sprzedaży auta, a więc należy wypełnić umowy kupna-sprzedaży oraz kwestie polisy ubezpieczeniowej i wyrejestrowania.

źródło zdjęcia: freepik.com

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Wynajem długoterminowy. Co to jest? Czy i komu się opłaca?

Następny artykuł

Zakup nowego samochodu – jak złapać okazję?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments