Top5 rzeczy, które musisz wiedzieć przed wyjazdem do Stanów

Podróżowanie do Stanów Zjednoczonych dla turystów z Polski nigdy nie było równie proste, jak ostatnio. Zniesienie obowiązku wizowego dla obywateli Polski sprawiło, że przynajmniej od strony formalnej, wylot do USA jest znacznie łatwiejszy niż kiedykolwiek przedtem – zwłaszcza w celach turystycznych. Dzięki temu wymarzona podróż po Stanach Zjednoczonych jest już na wyciągnięcie ręki – warto jednak przygotować się przed wejściem na pokład samolotu lecącego do USA i sprawdzić, co może okazać się za granicą absolutnym must have.

Przygotowanie do wyjazdu przez ambasadę

Chęć wylotu do USA należy zgłosić do amerykańskiej ambasady w Polsce. Na szczęście udostępniony jest adres internetowy, za pomocą którego można złożyć wszystkie niezbędne dokumenty pozwalające na wylot do USA. Taka karta pobytu, na podstawie której można dostać się na pokład samolotu pasażerskiego odlatującego w kierunku USA, wydawana jest na wniosek podróżnego, po sprawdzeniu podanych przez niego danych i dokonaniu płatności w wysokości 14 dolarów. O tym, jak szybko i skutecznie przejść tę procedurę, przeczytać można m.in. w poradnikach https://travelarchitects.pl. Ta jednorazowa opłata administracyjna za sprawdzenie wniosku, wnioskującego i wydanie dokumentacji, to w zasadzie jedyna opłata, na jaką należy się szykować planując indywidualne podróże do tego kraju.

Bezpieczne i tanie podróże do USA dla każdego

Oczywiście bilety lotnicze do USA, nawet kupione w okazyjnej cenie, bywają bardzo kosztowne i nierzadko jest to powyżej 2 tysięcy złotych za samo dostanie się na obcy kontynent. Poza dyskomfortem wynikającym z długiego lotu i zmianie strefy czasowej, wyjątkowo bolesne mogłoby być stracenie pieniędzy wydanych na bilet, dlatego warto w przypadku wylotu do USA zdecydować się na zakup biletu lotniczego z możliwością jego zwrotu. Naturalnie warto pamiętać, że ludność rdzenna USA to mniejszości narodowe z całego świata, dlatego znajomość języka angielskiego może być niewystarczająca w miastach czy regionach zdominowanych np. przez ludność hiszpańskojęzyczną. Decydując się na wyjazdy szyte na miarę z Travelarchitects można uzyskać ofertę przygotowaną pod potrzeby i możliwości lub zainteresowania podróżnika. Zupełnie inaczej będzie wyglądał plan wycieczki stworzonej dla turysty, który po raz pierwszy wyjeżdża do USA i wskazuje na Los Angeles lub Nowy Jork jako interesujące go lokalizacje, a inaczej wyglądać będzie plan podróży dla grupy turystów, którzy chcą zobaczyć Wielki Kanion Colorado albo przeżyć spływ kajakowy wśród spienionych rzek rozlicznych amerykańskich Parków Narodowych.

Read Previous

Do jakich prac wykorzystywane są paleciaki?

Read Next

Poziom oleju na bagnecie. Jak sprawdzać prawidłowo?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *