Prowadzenie transportu międzynarodowego nie musi oznaczać tworzenia własnego zaplecza transportowego. Teraz dostępny on także jako outsourcing!
Coraz więcej firm w Polsce kieruje swoje produkty nie tylko do klientów w kraju, ale również poza jego granicami. Międzynarodowy rozwój wymaga podjęcia odpowiednich kroków do tego, aby dotrzeć do odbiorców w różnych lokalizacjach. Wymagany jest wtedy transport międzynarodowy. Jak można zacząć jego realizację?
Transport międzynarodowy – dotrze do każdego odbiorcy
Dzięki nowoczesnym technologiom transport międzynarodowy pozwala na łatwe i szybkie dotarcie do każdego odbiorcy w różnych punktach na mapie świata – zarówno w Europie, jak również na innych kontynentach.
Do prowadzenia transportu międzynarodowego wykorzystuje się różnego rodzaju środki transportu. W obrębie Europy najczęściej jest to transport drogowy – z wykorzystaniem samochodów ciężarowych czy dostawczych. Poza jej granicami stosuje się inne metody transportowe – transport lotniczy, transport kolejowy, transport morski.
Transport międzynarodowy może być realizowany w różnych wariantach w zależności od tego, jak dużo towaru ma zostać dostarczone do wskazanego miejsca.
Rodzaje transportu międzynarodowego:
- transport całopojazdowy (FTL – Full Truckload) – klient potrafi wypełnić swoimi towarami cały pojazd
- transport częściowy (LTL – Less Than Truckload) – klient posiada mniejszą ilość towaru, dlatego nie wypełnia on całego pojazdu
Możliwe jest także prowadzenie transportu międzynarodowego dla towarów wymagających przewożenia ich w odpowiednich warunkach, na przykład w warunkach chłodniczych, towarów niebezpiecznych zgodnie z konwencja ADR.
Wybór odpowiednich metod transportu pozwala na prowadzenie działalności niemalże na całym świecie – szybkie i sprawne dostawy towarów do odbiorców nie muszą przy tym wiązać się z bardzo wysokimi wydatkami!
Outsourcing w transporcie międzynarodowym
Aby firma mogą prowadzić transport międzynarodowy, nie jest konieczne kupowanie całej floty pojazdów oraz zatrudnienie kierowców – aktualnie większość firm prowadzi transport międzynarodowy na zasadzie outsourcingu, czyli przekazania tych czynności firmie zewnętrznej.
Outsourcing to korzystne rozwiązanie przeznaczone dla każdej firmy pragnącej prowadzić działania w ramach transportu krajowego oraz międzynarodowego. Nie wymaga on wówczas tworzenia własnego zaplecza transportowego, co znacznie ogranicza koszty, a przy tym pozwala na dostęp do wysokiej jakości usług realizowanych przez firmy posiadające doświadczenie w tym właśnie zakresie.
W przypadku transportu międzynarodowego outsourcing niesie ze sobą szereg korzyści, które pozwalają firmom na prowadzenie działalności także poza granicami kraju na jeszcze bardziej korzystnych zasadach.
Korzyści wynikające z outsourcingu w transporcie międzynarodowym:
- zmniejszenie kosztów związanych z prowadzeniem transportu międzynarodowego
- dostęp do nowoczesnego, zaawansowanego sprzętu pozwalającego na realizację czynności transportowych
- wsparcie wykwalifikowanych, doświadczonych pracowników odpowiadających za przewóz mienia
- możliwość zlecenia transportu różnego rodzaju towarów, także tych wymagających specjalnych warunków
- dostęp do dodatkowych usług, które obejmować mogą między innymi usługi logistyczne, magazynowanie mienia, jego konfekcjonowanie zgodnie z zapotrzebowaniem
- zwiększenie konkurencyjności firmy i jej zysków przez rozwój na rynkach międzynarodowych
Wszystkie te zalety powodują, że transport międzynarodowy prowadzony w formie outsourcingu stanowi bardzo korzystne rozwiązanie dla firm, które pragną docierać do klientów w różnych lokalizacjach – nie tylko w kraju.
Jak wybrać korzystny outsourcing w transporcie międzynarodowym?
Oferty firm prowadzących transport międzynarodowy w ramach outsourcingu można znaleźć obecnie również za pośrednictwem internetu. W sieci można zapoznać się z dostępnymi usługami, a także opiniami na temat konkretnych firm, co będzie pomocne w wyborze najkorzystniejszej oferty outsourcingowej.
Artykuł powstał we współpracy z firmą Stan-Trans z Krakowa.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany