Transport pojazdu z USA do Europy. Jak to wygląda w praktyce?

Marzy Ci się samochód prosto ze Stanów Zjednoczonych, jednak martwisz się transportem pojazdu z tego kraju? Zupełnie niepotrzebnie. Dziś procedura sprowadzania auta zza oceanu nie jest aż tak skomplikowana. Poza tym na rynku działają firmy, które w takich sytuacjach służą pomocą. Decydując się na współpracę z jedną z nich, nie będziesz się musiał niczym przejmować.

Samodzielny transport pojazdu z USA

Import samochodu z USA jest opłacalny, dlatego decyduje się na niego coraz więcej osób. Mało kto orientuje się jednak w procedurze transportu pojazdu z tego kraju. Nie każdy kojarzy też liczbę oraz wielkość opłat z nim związanych. A całość można podzielić na dwa etapy.

Pierwszy etap to oczywiście formalności. Zanim wybrany przez Ciebie samochód pojawi się na statku transportowym, musisz dopełnić kilku spraw. Czas oczekiwania skraca się, jeśli auto kupujesz od ręki, a nieco przedłuża, jeśli decydujesz się na licytację. Druga opcja, choć bardziej czasochłonna pozwala jednak zaoszczędzić trochę pieniędzy. Pamiętaj również, by po wybraniu samochodu, nie przelewać pieniędzy od razu! Najpierw niech poprzedni właściciel przekaże Ci Title, czyli amerykański odpowiednik karty pojazdu. Nie czekaj też na podpisanie umowy sprzedaży, bo w tego rodzaju transakcjach taka po prostu nie istnieje.

Gdy już staniesz się pełnoprawnym właścicielem auta, możesz zacząć organizować jego transport. Na tym etapie i tak musisz skorzystać z pomocy zewnętrznej firmy. Auto musi przecież trafić do portu, a następnie przejść odprawę, która wiąże się z wypełnieniem wielu dokumentów.

Transport pojazdu z USA za pośrednictwem firmy importowej

Uważasz, że samodzielny transport pojazdu z USA może Cię przerosnąć? Żaden problem. Na rynku prężnie działają firmy takie jak CAR PLANET. – Pierwszym krokiem w procedurze transportu auta z USA jest oczywiście wybór danego pojazdu. Klient może zająć się tą kwestią samodzielnie lub przekazać nam wytyczne, na których podstawie to my znajdziemy odpowiedni dla niego pojazd. Niezależnie od tego, kto zajmie się jego znalezieniem – nasza firma skontroluje stan samochodu – wyjaśnia przedstawiciel firmy zajmującej się importem samochodów.

Sprowadzanie samochodu z USA za pośrednictwem specjalistów jest wygodniejsze i mniej stresujące. W kolejnym etapie firma przygotowuje dla klienta kosztorys i uzgadnia z nim maksymalną kwotę licytacji. Po omówieniu wszystkich szczegółów dochodzi do podpisania umowy i wpłaty kaucji. Gdy w naszym imieniu specjaliści zakończą już licytację, dopłacamy brakującą kwotę, a oni przechodzą do organizacji transportu samochodu. Zajmują się całą procedurą celną, dostarczeniem pojazdu do amerykańskiego portu, a następnie przewiezieniem go w wybrane miejsce na terenie Polski.

Read Previous

Dlaczego nielegalne złomowanie zagraża środowisku?

Read Next

Co to znaczy że zbiornik jest horyzontalny?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *