Transport samochodowy. Czym są systemy wymienne BDF?

Nadwozia wymienne, czyli inaczej systemy wymienne BDF wykorzystywane są w transporcie już od wielu lat. Teraz znów stają się coraz popularniejsze. Czym dokładnie są systemy wymienne BDF? Jakie jest ich zastosowanie? Gdzie można je zamówić?

W transporcie dąży się do tego, aby był jeszcze szybszy i dzięki temu pozwalał na jeszcze większe zyski. W tym właśnie celu opracowano specjalne przyczepy tworzące systemy wymienne BDF, które obecnie zyskują na znaczeniu w krajach Europy Zachodniej. Teraz dostępne są także w Polsce i na ich wdrożenie decyduje się coraz więcej firm.

Czym są systemy wymienne BDF?

Systemy BDF to rodzaj wymiennych nadwozi stosowanych w samochodach ciężarowych. Za pomocą tego typu nadwozia można odłączyć zabudowę od podwozia i korzystać z niej osobno, na przykład jako mobilny magazyn. Zabudowa może posiadać w tym przypadku różne warianty, na przykład może być to klasyczna zabudowa plandekowa, ale również może być to zabudowa ze sztywnymi ścianami zapewniająca większą ochronę dla ładunków, a także zabudowa chłodnicza, gdy wymagają one utrzymywania odpowiedniej temperatury. Wobec tego systemy wymienne BDF dostępne w Gniotpol Trailers pozwalają na korzystanie z samochodów oraz zabudowy jak z modułowych klocków. Kierowca może podstawić zabudowę w dane miejsce i od razu zabrać nową, bez konieczności czekania na prace załadunkowe i rozładunkowe.

Najważniejsze zalety systemu BDF:

  • możliwość oddania i przyjęcia ładunku bez konieczności kontaktu z magazynem
  • nadwozie może pełnić funkcję mobilnego magazynu
  • różne rodzaje zabudowy do wyboru
  • zmniejszenie kosztów logistycznych
  • oszczędność czasu

Te korzyści powodują, że na systemy wymienne BDF decyduje się dzisiaj coraz więcej przewoźników, ponieważ jest to dla nich korzystne wsparcie w prowadzeniu działalności.

Gdzie można zamówić systemy wymienne BDF?

W związku z tym, że wymienne nadwozia tego typu są coraz bardziej popularne, można obecnie zamówić je w coraz większej liczbie firm specjalizujących się w budowie nadwozi przeznaczonych do samochodów ciężarowych. Tego typu systemy wymienne BDF są produkowane również w Polsce w wielu wariantach do wyboru – jako nadwozia kurtynowe, ze sztywnymi ścianami, chłodnie, dlatego też mogą być one dopasowane do konkretnych potrzeb klienta. Podsumowując, nadwozia wymienne są obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem i prognozuje się, że w przyszłości będą one wykorzystywane w transporcie jeszcze częściej. Zamówienie systemów BDF jest zatem przyszłościowym wyborem dla firm działających w branży TSL – transportu, spedycji, logistyki.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Poprzedni artykuł

Opony rolnicze – na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów?

Następny artykuł

Zastosowanie pasty matującej i włókniny ściernej

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments