Ubezpieczenie komunikacyjne – co należy o nim wiedzieć?

Ubezpieczenie komunikacyjne to coś, o czym powinien pamiętać każdy kierowca. W dzisiejszych czasach załatwienie formalności związanych z ubezpieczeniem to pestka. Można wybrać się do agenta lub załatwić wszystko drogą internetową. Warto jednak wiedzieć, jakie ubezpieczenia są dostępne i czy warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie samochodu?

  1. Dostępne polisy, czyli jak ubezpieczyć swój samochód?
  2. Gdzie kupić ubezpieczenie?
  3. Czy warto brać dodatkowe ubezpieczenie samochodu?
  4. Czym grozi brak ubezpieczenia?

Dostępne polisy, czyli jak ubezpieczyć swój samochód?

Każdy człowiek ma swój ulubiony sposób wykonywania pewnych czynności. Jedni stawiają na zakupy w sklepach stacjonarnych, inni zaś uwielbiają kupować online. Podobnie może być z ubezpieczeniem samochodu. Wiele osób, zaraz po kupnie swojego samochodu, zastanawia się, czy wystarczy standardowe ubezpieczenie OC, czy warto wykupić coś dodatkowego. Można dokonać tego u agenta bądź posiłkując się porównywarką ubezpieczeń.

Rodzaje ubezpieczeń samochodowych:

  • OC – ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, czyli jedyna obowiązkowa polisa, która daje pewność, że agencja ubezpieczeniowa wypłaci żądaną kwotę, jeśli wyrządzimy szkodę innym uczestnikom ruchu drogowego.
  • AC – autocasco, jedno z ubezpieczeń dobrowolnych, które chroni właściciela samochodu. Polisa AC rekompensuje koszty naprawy w przypadku kolizji czy wypadku.
  • NNW pasażera i kierowcy – jest to kolejne ubezpieczenie dobrowolne, które zapewnia ochronę, jeśli czyjeś zdrowie zostanie trwale uszkodzone.
  • Assistance – ostatnie z ubezpieczeń dodatkowych, które jest uzupełnieniem OC i AC. Gwarantuje całodobową ochronę i podejście indywidualne do właściciela ubezpieczonego samochodu.

Gdzie kupić ubezpieczenie?

Ubezpieczenie samochodu można zakupić bezpośrednio u agenta bądź w oddziale ubezpieczyciela. Często też jest możliwość zakupu ubezpieczenia przez telefon. Przez Internet można sprawdzić wszystkie oferty agencji ubezpieczeniowych dzięki porównywarce. Co więcej, sieć daje możliwość skorzystania z kalkulatora ubezpieczeń OC.

Czy warto brać dodatkowe ubezpieczenie samochodu?

Dodatkowe ubezpieczenia nie są potrzebne, jednak bardzo często mogą okazać się przydatne. W życiu zdarzają się najróżniejsze sytuacje, w których ubezpieczenie AC czy NNW okazuje się wręcz wybawieniem. Czasem warto dołożyć kilkadziesiąt złotych miesięcznie, by mieć zagwarantowany spokój ducha.

Czym grozi brak ubezpieczenia?

Ubezpieczenia OC samochodu są obowiązkowe. Zwłoka, która trwa dłużej niż 14 dni będzie, jest zazwyczaj karana grzywną w wysokości 3500 zł.

Read Previous

Rodzaje szlifierek

Read Next

Pomoc drogowa w ubezpieczeniu komunikacyjnym – czy warto za nią dopłacić?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *