Wybór części do samochodów amerykańskich – oryginalne czy zamienniki?

Stany Zjednoczone to jeden z najbardziej zróżnicowanych i najatrakcyjniejszych rynków zbytu dla producentów samochodów. Większą część stanowią w tym kraju samochody o ponad pięciolitrowych silnikach benzynowych, które są dodatkowo wyposażone w automatyczne skrzynie biegów. Amerykańskie samochody wyróżniają się zazwyczaj prostą, ale bardzo solidną konstrukcją, co ułatwia ich naprawę w razie wystąpienia usterki. Cieszą się one również coraz to większą popularnością na rynku motoryzacyjnym w Europie, szczególnie w przypadku fanów oryginalnej stylistyki. Jakie części najlepiej sprawdzą się w przypadku naprawy amerykańskich aut?

Zamienniki oryginalnych części

Zamienniki części oryginalnych można podzielić na dwie kategorie. Pierwszą z nich jest grupa tzw. części Premium. Są to części produkowane na tych samych liniach montażowych co elementy oryginalne. Podstawową różnicą między nimi jest jednak to, iż części Premium nie mają oznaczenia danej marki samochodowej. Są także o wiele tańsze od części oryginalnych.

Druga grupa to zamienniki tzw. tańszej jakości. Ich produkcją zajmują się firmy mające silną pozycję na rynku, jednak nie aspirują one do grona dostawców na wyposażenie fabryczne. Pomimo tego, oferowane przez nich części posiadają odpowiednie certyfikaty i podobnie jak części Premium są tańsze od oryginałów.

Oryginalne części do samochodów amerykańskich

Zakup oryginalnych części co prawda wiąże się z wyższą ceną niż zakup zamienników, jednakże minimalizuje się ryzyko związane z zakupem.

Jak mówi jeden z pracowników firmy Moto – Car, która specjalizuje się w imporcie aut i części samochodowych z USA i Kanady: Części oryginalne są identyczne jak te, które znajdują się w naprawianym aucie. W związku z tym, nie ma możliwości, aby wymieniana część nie pasowała. Poza tym, oryginalne elementy są dużo trwalsze od zamienników. Dzięki temu, kupujący ma pewność, iż auto po naprawie pozostanie przez długi czas sprawne. Pomimo wyższej ceny, oryginalne części gwarantują doskonałą jakość i niezawodność.

Dostępność części do amerykańskich samochodów

Decydując się na zakup amerykańskiego samochodu, zwłaszcza klasyka, należy liczyć się z tym, iż części do niego mogą być nieco trudniej dostępne. Nie oznacza to jednak, że naprawa takiego auta nie będzie możliwa. Na rynku istnieje wiele firm i serwisów, które oferują sprowadzenie części oryginalnych ze Stanów. Powierzając sprowadzenie potrzebnych elementów fachowcom, którzy robią to od lat, mamy gwarancję, iż sprowadzone części na pewno będą odpowiednie.

Wybierając części do amerykańskiego samochodu możemy postawić na oryginalne elementy lub ich zamienniki. Zamienniki będą tańszą i łatwiej dostępną opcją, jednakże wybór oryginalnych części da gwarancję wysokiej jakości oraz tego, iż na pewno będą pasowały do danego auta.

Read Previous

Jak dobrać akumulator do ciągnika?

Read Next

Zalety całodobowej pomocy drogowej

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *