Wymiana akumulatora podczas Covid-19

Prywatny samochód to w czasach pandemii najbezpieczniejszy środek komunikacji, ale co zrobić, gdy na skutek obniżenia temperatury padł akumulator?

W pierwszej kolejności możemy oczywiście „pożyczyć prąd od sąsiada”, który podładuje nasz akumulator ze swojego samochodu za pomocą kabli rozruchowych. Jednak jest to już pierwszy zbędny kontakt. Jeśli musimy to zrobić, zadbajmy o bezpieczeństwo, stosując maski i rękawiczki,
a następnie dezynfekując potencjalne punkty styku.

O wiele bezpieczniej jest, gdy mamy w domu własny prostownik. Wówczas możemy wymontować akumulator samodzielnie i naładować. Należy przy tym pamiętać o kolejności odłączania kabli – najpierw „-”, a potem „+”. Regulację prądu ładowania w prostowniku ustawiamy na 10% wartości pojemności podanej na naszej baterii. Po ok. 10 godzinach i ostygnięciu akumulatora montujemy go z powrotem, zakładając zaciski w odwrotnej kolejności.

Alternatywą dla domowych sposobów jest zakup akumulatora i umówienie wymiany online, np. przez serwis batterypoint.pl. W ten sposób z łatwością dobierzemy odpowiednią baterię do naszego modelu samochodu i umówimy wymianę w profesjonalnym warsztacie przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Zyskamy też pewność, że otrzymamy sprawdzony produkt i zostanie on zamontowany przez fachowców, bez narażania wrażliwej elektroniki w naszym pojeździe. My zaś dodatkowo unikniemy niepotrzebnego kontaktu z przypadkowymi osobami, zarówno w procesie zakupu, jak i w serwisie.

Inter Cars to największy importer i dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych oraz innych pojazdów użytkowych w Europie Środkowo – Wschodniej.

Dysponuje ponad 250 punktami sprzedaży co zapewnia szybkości i dostępność logistyczną wszystkich towarów i usług. W projekty Inter Cars wchodzą m.in.:

Battery Point – platforma, na której znajdziesz najlepszy akumulator dla Twojego samochodu i umówisz się na profesjonalną wymianę w najbliższym warsztacie.

Motointegrator to wyszukiwarka serwisów samochodowych i usług motoryzacyjnych dla kierowców. Narzędzie promocji i komunikacji z klientem dedykowane warsztatom. Z Motointegrator.com współpracuje ponad 14 500 warsztatów w 8 krajach w Europie, w tym 10 000 warsztatów w całej Polsce.

Read Previous

Jak sprawdzić, czy turbosprężarka działa poprawnie?

Read Next

Po co nam kable rozruchowe?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *