Wysyłanie paczki za granicę krok po kroku

Wysłanie listu za granicę to nie problem – procedura jest dość prosta, a swoje kroki zawsze kierujesz w to samo miejsce, czyli na Pocztę. Sytuacja zmienia się, gdy musisz nadać paczkę o większych gabarytach. Jak wysłać paczkę za granicę?

Zabezpiecz swoją paczkę

Jeżeli chcesz, aby Twoja przesyłka dotarła do odbiorcy w nienaruszonym stanie, zadbaj o jej odpowiednie zabezpieczenie. Co najlepiej użyć, aby mieć nie tylko pewność, że w transporcie nie ulegnie uszkodzeniu, ale również zostanie zaakceptowana przez przewoźnika. W tym celu najlepiej użyć kartonu lub foliopaku. Wszystko powinno być dokładnie zaklejone dobrej jakości taśmą. Jeżeli rzeczy, które przewozisz, są delikatne lub podatne na zniszczenie – dodatkowo zabezpiecz je folią bąbelkową, dzięki której nie będzie obijać się o ściany kartonu. Jeżeli zamierzasz wysłać coś, czego kształt lub rozmiar nie pozwala na zapakowanie go w karton o kształcie prostopadłościanu – zasięgnij informacji bezpośrednio u brokera, za pomocą którego zamierzasz wysłać paczkę.

Wybierz rodzaj transportu

Wybór odpowiedniego przewoźnika jest bardzo istotny. Duże formy kurierskie często kuszą atrakcyjnymi cenami, jednakże ze względu na komercyjność tych przewozów, paczka może ulec uszkodzeniu, szczególnie gdy jest to coś wrażliwego na uszkodzenia mechaniczne. Oprócz kuriera, do wyboru masz firmy, które zajmują się przewozem paczek i osób. Jedną z takich firm jest http://www.sochatour.pl/, która dostarcza paczki do Holandii oraz Niemiec.

Sprawdź, co możesz wysłać

Wysyłki za granicę rządzą się trochę innymi prawami niż te krajowe. Nie wszystkie towary mogą swobodnie przekraczać granicę, dlatego należy upewnić się, że to, co zamierzasz wysłać, jest zgodne z prawem i wewnętrznymi regulaminami poszczególnych firm przewozowych. Większość kurierów nie zdecyduje się zabrać alkoholi oraz cennych przedmiotów wartościowych jak biżuteria. Jeżeli informacji na ten temat nie ma na stronie przewoźnika – skontaktuj się z nim i ustal szczegóły. Aby wysłać paczkę poza granice kraju, musisz odpowiednio przygotować ją do wysyłki, oraz upewnić się, że wybrany przez Ciebie kurier lub broker w odpowiedni sposób przechowa i dostarczy przesyłkę.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Poprzedni artykuł

Filtry do koparek

Następny artykuł

Co się przydaje w każdej narzędziowni z tokarką

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments