Zabudowa busa – ochrona i organizacja

Zabezpieczenie przestrzeni ładunkowej w samochodzie dostawczym to istotny aspekt ochrony wewnętrznej części karoserii, ale także zabezpieczenie ładunku przed uszkodzeniem, kiedy np. podłoga w pojeździe jest stosunkowo śliska, i w przypadku mocnego hamowania, towar może się przemieścić i uderzyć o inny obiekt lub wnętrze auta. Najczęściej zabudowuje się auta dostawcze, tzw. busy.

Czym jest zabudowa busa?

Jest to nic innego jak przystosowanie go pod konkretny rodzaj użytkowania. Dla kuriera może być to zamontowanie powierzchni antypoślizgowej i obicie boków materiałami chroniącymi przed uszkodzeniami karoserii wewnątrz, a dla piekarni odpowiednio przystosowane termoizolacyjne wnętrze. W zależności od potrzeb, firma może dostosować rozwiązania niezbędne do potrzeb przedstawionych przez kupującego, a dodatkowo zaproponować własną wizję, w oparciu o doświadczenie ze zrealizowanych zamówień.

Czy warto w to inwestować?

Kto chociaż raz, jadąc samochodem w którym coś leżało na siedzeniu, był zmuszony raptownie zahamować, ten wie, jak szybko przedmiot z siedzenia znajdował się na dywaniku samochodowym. Wyobraźmy sobie teraz, że na “pace” naszego auta dostawczego mamy towar o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych, a na drogę nagle wbiega nam dziecko. Agresywne hamowanie… i kłopoty gotowe. Warto dlatego zainwestować w odpowiednie wyposażenie i zabezpieczenie przestrzeni ładunkowej, gdyż pozwoli nam to uniknąć przykrych niespodzianek, a dodatkowo odsprzedaż takiego pojazdu będzie łatwiejsza, ponieważ przestrzeń ładunkowa nie będzie “zmęczona” eksploatacją. To sprawi, że auto nie będzie wyglądało na tak wyeksploatowane, jakby mogło. Warto rozejrzeć się za jak najmniej inwazyjną w strukturę busa zabudową. Niekiedy nie musi być to kosztem jakości tejże zabudowy, a rozwiązaniami technicznymi oferowanymi przez usługodawcę. W ten sposób unikniemy dziurawienia pojazdu, co mogłoby doprowadzić do pojawienia się wewnętrznych ognisk korozji.

Jaką firmę wybrać do zabudowy busa?

Tak jak zawsze należy postawić na profesjonalistów w swojej dziedzinie. Wiąże się to często z faktem, że musimy przebyć nie mały kawałek polski, by realizacja przebiegła sprawnie i precyzyjnie. Są jednak firmy, które posiadają na tyle kompleksowe usługi, iż mogą zrealizować zabudowę w dowolnej części kraju. DD Zabudowy z Wrocławia, posiada ofertę, w której realizacje są wykonywane na terenie całego kraju, a dojazd do klienta nie jest dodatkowo płatny. Co ważne w swojej ofercie mają rozwiązania przystosowane do wielu marek i modeli busów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Co ważne na ich stronie możemy zobaczyć realizacje z konkretnych projektów, oraz zobaczyć ofertę spersonalizowaną do danego pojazdu. Prócz oferty zabezpieczeniowej, mają także zabudowy piekarnicze.

Poprzedni artykuł

Zastosowanie pasty matującej i włókniny ściernej

Następny artykuł

Odkurzacze automatyczne – czy warto?

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *