Zabudowa samochodu – zabezpiecz nie tylko ładunek

Przewożąc różne towary bądź produkty, nie tylko one są narażone na uszkodzenia. Kiedy przestrzeń załadunkowa jest pełna, wszystko stoi stabilnie na miejscu, ale wraz z rozwożeniem towaru, będzie on miał coraz więcej miejsca, co może doprowadzić do przemieszczania się w trakcie transportu. Podobna sytuacja dotyczy firm, które stale dowożąc towary, nie wypełniając przy tym w pełni przestrzeni “na pace”.

Dlaczego warto zainwestować w zabudowę samochodu?

O auto trzeba dbać. Każdy kto posiada samochód wie doskonale, że drobne niedbalstwo potrafi się niespodziewanie przerobić w poważniejszy problem. Jest to szczególnie istotne w przypadku pojazdów używanych do celów służbowych.

Mogłoby się wydawać, że zabudowa samochodu dostawczego to zbędny wydatek. W końcu i tak jest on przeznaczony do pracy. Jednakże warto wspomnieć, że przy ewentualnej odsprzedaży samochodu, tzw. “paka” będąc mocno porysowaną, obdrapaną, czy nawet powgniataną, może znacząco obniżyć wartość pojazdu, a potencjalny kupiec może podejrzewać (słusznie lub nie), że auto było silnie eksploatowane.

Zabudowa samochodu to dobre rozwiązanie, jeżeli chcemy, aby nasze auto było odpowiednio przygotowane do przewożenia towarów. Dzięki kompletnej lub nawet częściowej zabudowie, możemy uchronić się od niepotrzebnych napraw. Uszkodzenia wynikające z przemieszczania się obiektów w przestrzeni załadunkowej czy uszkodzenia wynikłe przy  załadunku, mogą zmusić właściciela pojazdu do dokonywania napraw, które w warsztatach lakierniczo-blacharskich nie należą do najtańszych. Także śliska podłoga aut dostawczych może doprowadzić do kosztownych sytuacji, a wystarczyło tylko zabudować podłogę sklejką antypoślizgową.

Jak dobrać zabudowę i realizatora?

Po prostu musimy określić, co jest nam potrzebne. Dla jednej osoby wystarczająca będzie podstawowa wersja zabudowy, która chroni podłogę i nadkola, z kolei inny klient, będzie potrzebował pełnej zabudowy z zaczepami do ładunku.

Najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z firmą, która takie usługi wykonuje. Na podstawie wstępnego wywiadu, będą w stanie doradzić, w jakim zakresie powinna zostać zrealizowana usługa.

Warto także przy wyborze odpowiedniej firmy zwrócić uwagę na jej realizacje. To istotne, gdyż wtedy jesteśmy w stanie ocenić estetykę wykonania zabudowy.

Stałe współprace z danymi firmami to także dobry znak. Wskazują na profesjonalizm i dobrą relację jakości do ceny, gdyż wiadomo, że każda firma liczy się z kosztami usług.

Ciekawym rozwiązaniem może być także dojazd do klienta w celu zrealizowania usługi, jak w przypadku firmy DD Zabudowy, która dojazd i realizację usługi wykonuje za darmo. Co istotne montaż wykonywany jest na terenie całego kraju, co sprawia, że nie musisz udawać się do siedziby firmy, w celu wykonania usługi.

Read Previous

Poradnik, jak szybko kupić najtańsze ubezpieczenie samochodu

Read Next

Pomoc przy zakupie samochodu

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *