Zalety całodobowej pomocy drogowej

Każdy kierowca powinien być przygotowany na wystąpienie nieoczekiwanych sytuacji na drodze, zgodnie z maksymą „przezorny zawsze ubezpieczony”. Właściciele nowych, jak i starszych pojazdów powinni pamiętać, że awarie, stłuczki i wypadki mogą mieć miejsce w każdej chwili. W takich sytuacjach warto wiedzieć, do kogo można się zwrócić o pomoc. Nieocenionym wsparciem okazuje się całodobowa pomoc drogowa. Jakie są jej zalety?

Całodobowość

– „Jak sama nazwa wskazuje, całodobowa pomoc drogowa jest dostępna non-stop. Kierowcy mogą skorzystać z jej usług każdego dnia tygodnia, o dowolnej porze” – wyjaśnia ekspert z firmy AUTO CZOK Centrum Pomocy Drogowej. Jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż zapewnia wsparcie również w trudnych sytuacjach występujących nocą. A jak wiadomo – to właśnie wtedy najtrudniej znaleźć rozwiązanie poważnych problemów.

Pomoc w różnych sprawach

Firmy działające jako całodobowa pomoc drogowa pomagają klientom w rozwiązaniu wielu problemów. W przypadku wystąpienia poważnego wypadku – odholują mocno uszkodzony pojazd, nienadający się do jazdy. Jeśli jednak wystąpią drobniejsze usterki czy też awaria będzie się wiązać np. z przebitą oponą bądź rozładowaniem akumulatora – rozwiążą problem na miejscu. Co więcej, mogą nawet dostarczyć paliwo.

Doświadczenie i wiedza

Świadczenie tak szerokiego zakresu usług wymaga od pracowników zdobycia odpowiednich kwalifikacji. Można powiedzieć, że w tego typu miejscach pracują najlepsi. Wynika to z faktu, iż klient, który wzywa pomoc drogową, liczy na profesjonalne wsparcie i takie też musi uzyskać. Wykonane przez nich czynności nie mogą doprowadzić do jeszcze poważniejszego uszkodzenia auta. Warto również dodać, że wiele firm tego typu zatrudnia osoby specjalizujące się w ratownictwie drogowym. W sytuacji, gdy jako pierwsi pojawiają się na miejscu zdarzenia, udzielają pierwszej pomocy czy też zabezpieczają teren.

Profesjonalny sprzęt

Firmy świadczące usługi pomocy drogowej dysponują odpowiednim sprzętem. Są to profesjonalne urządzenia, ale też lawety i holowniki, które uzyskały odpowiednie certyfikaty. Dokumenty te potwierdzają, że mogą być one bezpiecznie wykorzystywane do przewozu innych pojazdów.

Pomoc nie tylko przy wypadku

Korzystając z usług pomocy drogowej należy pamiętać, że świadczą oni wsparcie nie tylko w sytuacjach awaryjnych. Proponują również pomoc, gdy samochód nie może poruszać się zgodnie z prawem po drodze. Szczególnie wsparcie to doceniają właściciele nowych pojazdów sprowadzanych z zagranicy, które jeszcze nie zostały dopuszczone do ruchu drogowego.

Read Previous

Wybór części do samochodów amerykańskich – oryginalne czy zamienniki?

Read Next

6 najczęściej spotykanych systemów bezpieczeństwa w samochodzie

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *