Marzysz o Chevrolecie Camaro – zobacz, co warto o nim wiedzieć

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Chevrolet Camaro to jeden z kluczowych pojazdów koncernu General Motors oraz pierwsze auto nazwane kiedykolwiek mianem „pony car” oraz „muscle car”. Jeśli posiadanie tego modelu jest Twoim marzeniem, nie musisz od razu go kupować. Wystarczy wypożyczyć Camaro, by sprawdzić, jego możliwości.

Czym wyróżnia się Chevrolet Camaro – sprawdź, czy warto je wypożyczyć

Chevrolet Camaro ma wiele cech podobnych do poprzedniego modelu, czyli Chevroleta Nova. Dzięki temu debiutujący niegdyś nowy Camaro mógł być wyprodukowany przy niższych kosztach. Pojazd powstał w 1966 roku, a już rok później wystartowała jego masowa produkcja. Początkową motywacją twórców było konkurowanie z Fordem Mustangiem. Z czasem Camaro stał się legendą samą w sobie i marzeniem wielu osób preferujących sportowe samochody. Chevrolet Camaro to niepowtarzalny styl i sportowy charakter. Z przodu auto wydaje się nieco kanciaste, ale patrząc dalej, można dostrzec bardziej opływowe kształty. Tył auta jest krótki. Całość robi wrażenie nie tylko na prawdziwych fanach motoryzacji.

Wypożyczyć Camaro możesz niemalże od ręki. Jest to doskonałe rozwiązanie, zanim zdecydujesz się na zakup tego modelu. Warto skorzystać z usług wypożyczalni i przekonać się, czy wymarzone auto jest faktycznie tym jedynym. Szczególnie że kupno tego modelu jest dość skomplikowane. Samochód nie tylko jest drogi, ale musisz go sprowadzić z USA, by wypożyczyć Camaro, wystarczy dosłownie kilka minut. Jest to nie tylko szybsze, ale również tańsze, szczególnie w porównaniu z droższymi wersjami.

Chevrolet Camaro – różne wersje silników

Są trzy wersje Chevrolet Camaro. Najbardziej popularna jest z silnikiem benzynowym o pojemności 3,6 litra i mocy 304 koni mechanicznych. Samochód w tej wersji rozpędza się do prędkości 250 kilometrów na godzinę, a do setki potrzebuje tylko 6 sekund.

To jednak dopiero początek. Kolejna wersja, czyli V8 ma pojemność już 6,2 litra i moc 432 koni mechanicznych. Mowa o odmianie V8 wyposażonej w sześciobiegunową skrzynię manualną. Z kolei Camaro o mocy 405 koni ma nowoczesną funkcję ręcznej zmiany przełożeń zwaną TAP Shift. Do dyspozycji kierowcy są aż cztery tryby jazdy – Snow, Ice, Tour oraz Sport.

Ostatnia wersja Camaro to 2.0 TURBO o mocy 275 koni mechanicznych i przyspieszeniu do setki w niecałe 6 sekund. Zaletą tej wersji jest niższe spalanie – samochód zużywa około 8 litrów na 100 kilometrów w cyklu mieszanym.

Wypożycz Camaro i osiągnij prędkość 100 km/h w niecałe 6 sekund i poczuj radość z szybkiej jazdy.

Liczy się wnętrze

Wyposażenie Chevroleta Camaro nie ustępuje osiągom i spektakularnemu wyglądowi zewnętrznemu. Wsiadając do Chevroleta Camaro, można najpierw zachwycić się sportowymi fotelami, które nie tylko doskonale wyglądają, ale i zapewniają podparcie całego ciała. Wygodna i ergonomiczna pozycja sprawia, że można podróżować nim przez dłuższy czas.

Ciekawie prezentuje się również deska rozdzielcza. Ma dynamiczny wygląd i kusi, by przetestować możliwości auta. Układ konsoli jest intuicyjny i praktyczny. Na środku znajduje się duży schowek, a konsola centralna gwarantuje komfortowe użycie.

To, co jeszcze zwraca uwagę w tym modelu, jest szerokie lusterko wsteczne, które umożliwia podgląd obrazu z kamery. Natomiast wisienką na torcie jest nowa generacja systemów multimedialnych, która czerpie wzorce z nowoczesnych smartfonów.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Przemieszczanie się autem sportowym nie oznacza, że należy zaakceptować ryzyko. Chevrolet Camaro ma rozbudowane systemy bezpieczeństwa, które sprawiają, że możesz poczuć się w nim komfortowo na drodze. System Forward Collision Alert monitoruje przestrzeń przed samochodem, udoskonalony pakiet kamer cofania umożliwia wykonywanie sprawnych manewrów, a system BOSE pozwala bezpiecznie korzystać ze smartfona w samochodzie. Przetestuj Chevroleta Camaro i poznaj jego liczne zalety.

5 1 vote
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Kłopotliwa przeprowadzka – jak zorganizować?

Następny artykuł

Schody ze spieków kwarcowych – spieki i kwarce na okładziny schodowe

Subscribe
Notify of
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments