Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Klimatyzacja na ogół kojarzy nam się z chłodzeniem powietrza w pomieszczeniach. Jest to spowodowane przede wszystkim przywiązaniem do tradycyjnych rozwiązań grzewczych. Sytuacja jednak powoli zaczyna się zmieniać, a innowacyjne technologie zdobywają rynek i zyskują coraz większe zaufanie konsumentów. Jedną z nich są nowoczesne klimatyzatory z funkcją grzania, pozwalającą na całoroczne wykorzystanie urządzenia. Czy takie ogrzewanie jest wydajne, a zarazem opłacalne?
Ogrzewanie klimatyzatorem – najważniejsze zalety
Współczesne klimatyzatory przestały pełnić funkcję sprzętów sezonowych. Decydując się na urządzenie dwufunkcyjne, możemy bowiem czerpać z jego możliwości przez cały rok, zwłaszcza w sezonie przejściowym. To właśnie wtedy ogrzewanie klimatyzatorem staje się najbardziej ekonomiczne, a koszty takiej inwestycji mogą być nawet 5-krotnie niższe, niż w przypadku korzystania z ogrzewania elektrycznego.
Taka forma ogrzewania stanowi również realne wsparcie dla środowiska. Klimatyzatory nie emitują bowiem do atmosfery szkodliwych pyłów i nie generują smogu. Rozwiązanie to jest nie tylko ekologiczne, ale również znacznie łatwiejsze w obsłudze, niż tradycyjne systemy grzewcze. Nowoczesny klimatyzator doskonale wkomponuje się także w każdą aranżację, tworząc z nią estetyczną całość.
Wydajność klimatyzatorów z funkcją grzania
Jak podkreślono w artykule: Czy klimatyzatorem można ogrzać mieszkanie?, w przypadku funkcji grzania w klimatyzatorze odwrócony zostaje obieg chłodniczy. W ten sposób jednostka wewnętrzna zaczyna pełnić funkcję skraplacza, a zewnętrzna parownika. To idealne rozwiązanie w okresach przejściowych, choć na rynku dostępne są również klimatyzatory, które doskonale sprawdzają się także podczas większego mrozu. Zachowują one swoją wydajność nawet przy temperaturze sięgającej -15˚C. Nic dziwnego, że decydują się na nie zarówno właściciele mieszkań i domów jednorodzinnych, jak i posiadacze pawilonów handlowych.
Czy ogrzewanie pomieszczeń klimatyzatorem jest opłacalne?
To pytanie zadaje sobie coraz więcej osób, otwartych na innowacyjne rozwiązania i nowoczesne technologie. Z pewnością klimatyzatory inwerterowe to urządzenia znacznie bardziej ekonomiczne niż tradycyjne grzejniki elektryczne. Charakteryzują się one nie tylko wysoką wydajnością, ale również i energooszczędnością, co z kolei przekłada się na wysokość opłat.
W artykule: Ile prądu zużywa klimatyzacja do grzania?, czytamy, że pobierana przez urządzenie energia elektryczna umożliwia obieg i sprężanie czynnika chłodniczego. Szacując ostateczne koszty warto wiedzieć jednak, że są one uwarunkowane przez wiele czynników. To m.in. temperatura zewnętrzna czy stopień eksploatacji urządzenia. Dokonując zakupu klimatyzatora należy także uwzględnić jego COP/SCOP, informujący nas o ilości wyprodukowanej energii cieplnej podczas wykorzystania jednostki energii elektrycznej.
Jak dobrać klimatyzator do własnych potrzeb?
Aby dobrać całoroczny klimatyzator, należy uwzględnić kilka istotnych czynników. Jeśli zależy nam, by jakość rozwiązania i jego efektywność była zadowalająca, warto skorzystać w tej sprawie z pomocy specjalistów. Na stronie https://sevro.pl/klimatyzacja/oferta/ dostępna jest oferta firmy, której specjalnością jest profesjonalny montaż klimatyzacji w Krakowie i okolicznych gminach, a także serwis urządzeń, również i tych z funkcją grzania. Doświadczeni fachowcy to nieodzowne wsparcie przy obliczaniu niezbędnej mocy klimatyzatora i analizie możliwości technicznych w zakresie jego montażu. Dodatkowym atutem będzie również szeroki asortyment produktów, z którego zdecydowanie łatwiej wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.