Felgi aluminiowe – najważniejsze informacje

Felgi produkowane są najczęściej z mieszanek aluminiowych lub stalowych. Wyjątkiem są obręcze używane w samochodach wyścigowych, jakie bazują na lżejszym, ale bardziej wytrzymałym stopie magnezu. Felgi stalowe i aluminiowe zakładane są na oponę lub w przypadku starszych pojazdów mechanicznych – na oponę z dętką.

Nowe felgi aluminiowe – zalety zastosowania

Nie brakuje takich produktów w sklepach. Wystarczy wejść na https://mapet-tuning.com/sklep/. Poszczególne aluminiowe felgi zamówić można z dostawą do domu. Producenci felg aluminiowych robią wszystko, aby móc sprostać oczekiwaniom współczesnych klientów, chcących mieć pewność co do ich długiej żywotności. Jakie są zalety wykorzystania tego rodzaju obręczy?

Jeżeli porówna się obręcze stalowe i aluminiowe, to te drugie są zdecydowanie lżejsze. Dzięki temu można być pewnym tego, że felgi nie będą miały tak dużego wpływu na wyrabianie się i zużywanie podzespołów auta. Jest to ważne, ponieważ w pojazdach mechanicznych ma się do czynienia z coraz droższymi elementami zawieszenia. Inne zalety zastosowania to:

  • dbałość i dokładność wykonania – te produkty wykonuje się z precyzją do 0.5 mm,
  • większa wytrzymałość – w szczególności, jeżeli chodzi o uderzenia dynamiczne. W przypadku felg stalowych, jakie w tym przypadku są mniej odporne, szybciej dojdzie do wgniecenia oraz utraty powietrza. Za to aluminiowe obręcze są w stanie pochłonąć całą energię .
  • chłodzenie układu hamulcowego – możliwe jest to dzięki lepszej ich budowie. Zapewnia ona sprawniejszy dopływ powietrza do klocków hamulcowych. Wpływa to również na wydłużenie żywotności tych elementów.

Za zakupem felg aluminiowych przemawia również ich estetyka. Nie brakuje różnych wzorów i kolorów, jakie można dopasować do indywidualnych potrzeb, zmieniając tym samym wygląd samochodu.

Aluminiowe felgi – najważniejsze parametry

Kupując tego typu produkty, trzeba wziąć pod uwagę rozstaw śrub. Mowa tu dokładnie o średnicy okręgu, gdzie znaleźć można środki otworów montażowych. Jest to ta wartość, która na opakowaniu będzie podana w milimetrach. Każdy kierowca musi pamiętać o tym, aby trzymać się tego rozstawu. Alternatywą staje się zmiana rozstawu śruby, dzięki zastosowaniu  specjalnych dystansów.

Średnica jest parametrem, który wyraża się w calach. Doświadczeni kierowcy wiedzą, że im większa jest pojemność silnika (np. 2.0) i jego moc, tym istnieje konieczność zakupu większych felg do swojego samochodu. Odpowiedzialne są za to lepsze hamulce, które wpływają również na zmianę rozmiaru średnicy tarcz i zacisk

Źródło zdjęcia: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Jak wyliczyć najtańsze ubezpieczenie komunikacyjne przez Internet?

Następny artykuł

Pogotowie akumulatorowe Warszawa — skuteczna pomoc przez całą dobę!

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments