Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Wybór rodzaju chemii to dylemat, przed którym stoi wielu właścicieli oraz przyszłych właścicieli myjni samochodowych. Każda z tych metod ma swoje wady i zalety, a co za tym idzie zwolenników oraz przeciwników korzystania z danego rozwiązania. Sprzeczne opinie sprawiają, że osoby, które dopiero planują otworzyć własną myjnie stoją na rozdrożu, z którego ciężko się wydostać. Dlatego poniżej przedstawimy kilka suchych faktów dotyczących obu technologii.
Chemia do myjni bezdotykowej w postaci proszku czy płynu – wady i zalety
Wbrew pozorom wybór chemii oraz jego dostawcy to bardzo ważny element, który powinien być na liście do przemyślenia jeszcze przed samą inwestycją w myjnie samochodową. Dostępny asortyment sprawdzonego dostawcy sprawdzisz na https://sklep.bkfmyjnie.pl/produkty/chemia-do-myjni-bezdotykowej,2,49922
Zalety mikroproszku
Chemia w postaci proszku jest dużo wydajniejsza niż ta płynna. Nawet jeżeli jest ona w postaci koncentratu. Pod względem ekonomicznym nie ma sobie równych. Proszki dostarczane są w workach, więc wybierając ten rodzaj chemii generowana jest mniejsza ilość odpadów.
Wbrew powszechnych opinii chemia w postaci proszku nie ma właściwości ciernych, a co za tym idzie nie ma żadnego wpływu na trwałość poszczególnych elementów myjni. Nie ma także wpływu na karoserię samochodu.
Wady mikroproszku
Chemia w postaci proszku wymaga do rozpuszczenia odpowiedniej temperatury. Oznacza to, że woda musi zostać podgrzana, a co za tym idzie koszty eksploatacyjne rosną. Jest to wada dla właścicieli myjni, ale zaleta dla posiadaczy aut. Gorąca woda przeważnie przynosi zdecydowanie lepsze rezultaty jeżeli chodzi o jakość mycia. Może to natomiast powodować problemy w przypadku awarii lub niedostatecznego podgrzania wody. W takich przypadkach proszek nie rozpuści się, a mycie będzie nieefektywne.
Użycie proszku do mycia może okazać się niemożliwe w niektórych lokalizacjach. Wynika to z wprowadzonych restrykcji ekologicznych. Chodzi tutaj o fosforany, które znajdują się w proszku. Jednak nie wszystkie je posiadają, istnieje także grupa chemii w proszku, która nie zawiera fosforanów. Zajrzyj: https://sklep.bkfmyjnie.pl/produkty/pielegnacja-aut,2,77795
Zalety płynu
Stosowanie chemii w postaci płynnej wiąże się przede wszystkim z niższymi nakładami potrzebnymi na inwestycje. Maszyny, które obsługują ten rodzaj chemii są prostsze w konstrukcji, co przekłada się także na ich cenę. Chemia płynna pozwala także na uzupełnienie dużego zbiornika i rzadsze dolewanie płynu. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy planują myjnie pod kątem „bezobsługowego biznesu”.
Chemia płynna nie wymaga podgrzewania. Oznacza to, że myjnia taka może działać nawet podczas awarii układu grzewczego. Niektórzy decydują się na stałe obniżenie temperatury mycia w celu wprowadzenia większych oszczędności.
Wady płynu
Mycie płynem jest zdecydowanie mniej opłacalne pod kątem ekonomicznym. Nawet skoncentrowana chemia w płynnej postaci nie będzie tak samo wydajna jak proszek. Dodatkowo chęć oszczędności na ciepłej wodzie może odbić się na jakości mycia, a co za tym idzie wpłynąć na negatywną opinię klientów.
Każda technologia posiada swoje wady i zalety, jednak wybór jednej z nich wiąże się także z wyborem odpowiedniej maszyny. Warto więc dokładnie rozważyć wszystkie opcje i wybrać tę, która w danym miejscu sprawdzi się lepiej.
Źródło zdjęcia: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.