Jakie są różnice między zabudowami do samochodów ciężarowych a stałymi nadwoziami?

W transporcie drogowym bardzo ważnym aspektem jest wybór odpowiedniego rodzaju nadwozia dla pojazdu ciężarowego. Dwa najczęściej stosowane rodzaje to zabudowa ciężarowa oraz stałe nadwozie. Każdy z nich ma swoje pewne cechy charakterystyczne, a ich wybór zależy od indywidualnych potrzeb i wymagań użytkownika. Sprawdź, jakie są główne różnice między zabudowami ciężarowymi a stałymi nadwoziami oraz w jakich sytuacjach ich użycie jest najbardziej uzasadnione.

Klasyczne zabudowy ciężarowe

Zabudowa ciężarowa to rodzaj nadwozia, które zazwyczaj składa się z platformy zaopatrzonej w boczne ściany, rolety lub plandeki. Takie rozwiązanie pozwala na szybką 

i łatwą zmianę rodzaju transportowanego ładunku. Zabudowa ciężarowa może być łatwo montowana i demontowana z pojazdu, co umożliwia transport różnych rodzajów towarów.

Klasyczne zabudowy ciężarowe cechują się uniwersalnością. Dzięki temu, że mogą być stosowane do przewozu różnych typów ładunków, zwiększa ona elastyczność floty pojazdów. Jej stosowanie realnie wpływa na zwiększenie się efektywności i rentowności przedsiębiorstwa transportowego. 

W przypadku zabudów ciężarowych, istotnym elementem jest także ich konstrukcja. Najbardziej popularne modele składają się z metalowej konstrukcji, na której montowana jest platforma z bocznymi ściankami. Są też znacznie lżejsze niż stałe nadwozia.

Stałe nadwozia ciężarowe

Stałe nadwozia ciężarowe Redos to drugi rodzaj nadwozia stosowany w samochodach ciężarowych. W odróżnieniu od zabudów ciężarowych, ich konstrukcje są trwalsze i stabilniejsze, co przekłada się na większe bezpieczeństwo przewożonego ładunku. Stałe nadwozia od najlepszych producentów są także odporne na uszkodzenia mechaniczne i na wpływ czynników zewnętrznych.

Cechą charakterystyczną stałych nadwozi jest to, że są one dedykowane do konkretnych typów ładunków, co umożliwia bardziej efektywny transport i zabezpieczenie ładunku. Do najpopularniejszych rodzajów stałych nadwozi zaliczamy:

  • Chłodnie, wyposażone w specjalne systemy, które utrzymują niską temperaturę wewnątrz pojazdu, umożliwiając przewóz towarów wymagających niskiej temperatury, np. produktów spożywczych
  • Furgony, które są zazwyczaj stosowane w transporcie drobnicowym lub detalicznym,
  • Cysterny, które służą do przewozu płynów, takich jak paliwo czy chemikalia.

Bardzo często stałe nadwozia są także wyposażone w różne systemy ułatwiające załadunek i rozładunek, a producenci oferują dodatkowe wyposażenia do tego typu konstrukcji. Niezależnie jednak od tego, na jaki rodzaj zabudowy się zdecydujesz, wszystkie oferuje Redos – producent zabudowy ciężarowej. Zapraszamy do kontaktu w celu poznania więcej szczegółów.

Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Inwestycja w myjnię portalową: Czy warto i jak zacząć?

Następny artykuł

Zakup i montaż znaków drogowych w praktyce

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments