Skóry samochodowe w praktyce

Skórzana tapicerka to marzenie wielu posiadaczy samochodów. I świetnie się prezentuje, i dodaje eleganckiego wyglądu wnętrzu pojazdu i sprawia, że komfort podróżowania jest większy. Wśród ochów i achów warto wspomnieć, że nie jest to tapicerka doskonała.

Jakie są zalety i wady skórzanej tapicerki?

Skóra samochodowa już sama w sobie świetnie wygląda. Sklepy i hurtownie z materiałami obiciowymi posiadają w swojej ofercie różne gatunki skór, w różnych kolorach (oprócz klasycznej czerni dostępne są beżowe, brązowe, czerwone). Jeśli do tego dodać kontrastowe przeszycia, pikowane fragmenty, można uzyskać naprawdę ciekawy efekt. Ten efekt, niestety, ma niemałą cenę. Ale jeśli wziąć pod uwagę zapach skóry, dość dobrą odporność skóry na odkształcenia, tarcie, działanie światła, łatwość czyszczenia (w niektórych wypadkach wystarczy zabrudzenia przetrzeć wilgotną szmatką, w trudniejszych należy użyć specjalnych preparatów), warto zastanowić się nad wyborem takiej tapicerki. Wadą skórzanej tapicerki jest podatność na działanie temperatury – podczas gorących dni skóra nagrzewa się, a zimą schładza – kontakt ciała z taką tapicerką nie należy do przyjemnych. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę, że skóra samochodowa nie jest trwałym materiałem – wcześniej czy później wygląd foteli i kanapy może odbiegać od wymarzonego.

Jak pielęgnować skórzaną tapicerkę?

Samochodem przewozimy różne osoby – dzieci, które w samochodzie głodnieją i dopada je pragnienie, dorosłych, nie zawsze uważnych, zwierzęta. Na tapicerce mogą pojawić się plamy po różnego rodzaju płynach, rozgniecionym jedzeniu, zanieczyszczenia z zewnątrz, sierść zwierząt., odbarwienia od jeansów i innych ubrań. Na jasnych tapicerkach widać wszystko, na ciemniejszych lub zupełnie ciemnych mniej. Bez względu na kolor skóry, trzeba o nią dbać. Przede wszystkim, gdy pojawią się zabrudzenia – należy je szybko usunąć. Specjaliści doradzają, by skórę poddawać zabiegom pielęgnacyjnym (odkurzanie, mycie czystą wodą, wcieranie specjalistycznych kosmetyków) co 3 miesiące. Pielęgnacja służy głównie zachowaniu i odbudowie naturalnej warstwy ochronnej skóry, która pozwala zachować dłużej jej świetny wygląd.

Skórzana tapicerka to droga inwestycja. Zdecydowanie jest warta zachodu i wydatku, gdy regeneracją i czyszczeniem zajmują się profesjonaliści lub gdy czynności te wykonywać będziemy  regularnie sami. Zadbana tapicerka ze skóry sprawia, że samochód wygląda luksusowo – ma to znaczenie, gdy chcemy sprzedać auto. Nie ma wątpliwości, że mając do wyboru tapicerkę materiałową i skórzaną, wybierzemy ten drugą.

Obraz Pexels z Pixabay

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Rozwój zawodowy: jakie kursy i certyfikaty powinienem uzyskać?

Następny artykuł

Jak zabezpieczyć płytki z cegły w kuchni – praktyczny poradnik

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments