Wybór opon przemysłowych — na co zwracać uwagę?

Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa oraz profilu działalności w biznesie nie można pozwolić sobie na zastój spowodowany awarią opony. Na pierwszy rzut oka tak trywialna sprawa nie powinna generować większych problemów, ale nawet pojedyncza maszyna wyłączona z użytku na parę dni może oznaczać duże opóźnienia lub uniemożliwiać wykonanie zaplanowanych zadań. Zamawiając online, można łatwo zminimalizować straty związane z przerwą w funkcjonowaniu danego pojazdu.

Jak sprawnie zamówić odpowiednie opony przemysłowe?

Coraz więcej przedsiębiorców stawia na mobilność w swoim biznesie. Do codziennej pracy często wykorzystywane są smartfony, tablety oraz inne urządzenia mobilne ułatwiające wykonywanie służbowych obowiązków. W przypadku zamawiania opon pozwala uniknąć to czasochłonnych wycieczek z laptopem do pojazdu, którego ogumienie wymaga wymiany. Nowoczesne hurtownie potrafią zagwarantować wysyłkę w ciągu 24 godzin od momentu złożenia zamówienia. Umożliwiają one także monitorowanie przesyłki w czasie rzeczywistym, ubezpieczenie towaru, a nawet bezpłatny zwrot w terminie 14 dni. Szczególnie ceniona jest możliwość czatu z ekspertem, który pomoże wybrać opony przemysłowe dopasowane do specyfiki danego biznesu, warunków pracy oraz indywidualnych preferencji każdego klienta.

Stacjonarne zakupy niosą ze sobą dodatkowe koszty związane z transportem oraz często uniemożliwiają zweryfikowanie wcześniej dostępności danego towaru. Sytuacja komplikuje się, szczególnie jeśli  przed zakupem nie wiemy przykładowo jakie opony 18.4-26 są dostępne w danym punkcie stacjonarnym. Przejrzysta oferta zawierająca precyzyjne informacje o cenie oraz dostępności danego produktu pozwala uniknąć kosztownych niespodzianek.

W jakich pojazdach stosowane są opony 18.4-26?

Wspomniane już wcześniej przemysłowe opony 18.4-26 są stosowane głównie w koparkach, wózkach widłowych, podnośnikach, ładowarkach oraz transporterach. Pojazdy tego rodzaju wykorzystywane są w wielu branżach, miejscach oraz przedsiębiorstwach na całym świecie. Ogumienie przemysłowych pojazdów powinno być wytrzymałe oraz precyzyjnie dopasowane do warunków pracy. Istotna jest przede wszystkim szerokość, która zapewnia odpowiedni styk z podłożem. Nieodpowiednie opony przemysłowe mogą powodować straty w postaci większego zużycia paliwa oraz stwarzają zagrożenie dla życia pracowników obsługujących dany pojazd oraz ich bezpośredniego otoczenia. Brak trakcji lub utrata sterowności prowadzić może też do szybkiego uszkodzenia kosztownej i wyspecjalizowanej przemysłowej maszynerii.

Kiedy należy wymieniać opony przemysłowe na nowe?

Jeśli opona jest przebita lub z innego powodu nie jest w stanie utrzymać odpowiedniego ciśnienia powietrza, należy ją niezwłocznie wymienić. Dla wielu osób mniej oczywisty może być stopień zużycia opony. Do sprawdzenia warto wykorzystać narzędzie pomiarowe w postaci miernika głębokości bieżnika, szczególnie jeśli mamy wątpliwości, starając się ocenić stan ogumienia gołym okiem. Im większa jest wartość głębokości bieżnika, tym mniejszy jest stopień zużycia opony.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Szukasz prezentu dla motocyklisty? Przedstawiamy 5 propozycji

Następny artykuł

Gdzie warto szukać części zapasowych do zabytkowych samochodów?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments