Wybór opon przemysłowych — na co zwracać uwagę?

Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa oraz profilu działalności w biznesie nie można pozwolić sobie na zastój spowodowany awarią opony. Na pierwszy rzut oka tak trywialna sprawa nie powinna generować większych problemów, ale nawet pojedyncza maszyna wyłączona z użytku na parę dni może oznaczać duże opóźnienia lub uniemożliwiać wykonanie zaplanowanych zadań. Zamawiając online, można łatwo zminimalizować straty związane z przerwą w funkcjonowaniu danego pojazdu.

Jak sprawnie zamówić odpowiednie opony przemysłowe?

Coraz więcej przedsiębiorców stawia na mobilność w swoim biznesie. Do codziennej pracy często wykorzystywane są smartfony, tablety oraz inne urządzenia mobilne ułatwiające wykonywanie służbowych obowiązków. W przypadku zamawiania opon pozwala uniknąć to czasochłonnych wycieczek z laptopem do pojazdu, którego ogumienie wymaga wymiany. Nowoczesne hurtownie potrafią zagwarantować wysyłkę w ciągu 24 godzin od momentu złożenia zamówienia. Umożliwiają one także monitorowanie przesyłki w czasie rzeczywistym, ubezpieczenie towaru, a nawet bezpłatny zwrot w terminie 14 dni. Szczególnie ceniona jest możliwość czatu z ekspertem, który pomoże wybrać opony przemysłowe dopasowane do specyfiki danego biznesu, warunków pracy oraz indywidualnych preferencji każdego klienta.

Stacjonarne zakupy niosą ze sobą dodatkowe koszty związane z transportem oraz często uniemożliwiają zweryfikowanie wcześniej dostępności danego towaru. Sytuacja komplikuje się, szczególnie jeśli  przed zakupem nie wiemy przykładowo jakie opony 18.4-26 są dostępne w danym punkcie stacjonarnym. Przejrzysta oferta zawierająca precyzyjne informacje o cenie oraz dostępności danego produktu pozwala uniknąć kosztownych niespodzianek.

W jakich pojazdach stosowane są opony 18.4-26?

Wspomniane już wcześniej przemysłowe opony 18.4-26 są stosowane głównie w koparkach, wózkach widłowych, podnośnikach, ładowarkach oraz transporterach. Pojazdy tego rodzaju wykorzystywane są w wielu branżach, miejscach oraz przedsiębiorstwach na całym świecie. Ogumienie przemysłowych pojazdów powinno być wytrzymałe oraz precyzyjnie dopasowane do warunków pracy. Istotna jest przede wszystkim szerokość, która zapewnia odpowiedni styk z podłożem. Nieodpowiednie opony przemysłowe mogą powodować straty w postaci większego zużycia paliwa oraz stwarzają zagrożenie dla życia pracowników obsługujących dany pojazd oraz ich bezpośredniego otoczenia. Brak trakcji lub utrata sterowności prowadzić może też do szybkiego uszkodzenia kosztownej i wyspecjalizowanej przemysłowej maszynerii.

Kiedy należy wymieniać opony przemysłowe na nowe?

Jeśli opona jest przebita lub z innego powodu nie jest w stanie utrzymać odpowiedniego ciśnienia powietrza, należy ją niezwłocznie wymienić. Dla wielu osób mniej oczywisty może być stopień zużycia opony. Do sprawdzenia warto wykorzystać narzędzie pomiarowe w postaci miernika głębokości bieżnika, szczególnie jeśli mamy wątpliwości, starając się ocenić stan ogumienia gołym okiem. Im większa jest wartość głębokości bieżnika, tym mniejszy jest stopień zużycia opony.


Materiał Reklamowy

Zgodnie z ustawą z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo prasowe. Art. 36 ust. 3 Informujemy, że powyższy artykuł jest formą reklamy internetowej. W odróżnieniu od tradycyjnego artykułu różni go możliwość umieszczenia linku promującego dany produkt bądź usługę, grafiki lub logotypu.

Read Previous

Szukasz prezentu dla motocyklisty? Przedstawiamy 5 propozycji

Read Next

Gdzie warto szukać części zapasowych do zabytkowych samochodów?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *