Na barkach sprawnie działającego transportu spoczywa sprawnie działająca gospodarka. Przedsiębiorstwa spedycyjne w znacznym stopniu polegają na producentach przyczep ciężarowych, zabudów samochodowych oraz zestawów przestrzennych. Do wykonywania ich odpowiedzialnej, codziennej pracy konieczne jest niezawodne zaplecze sprzętowe dostosowane do zadań specjalnych. Do takich należą zestawy przestrzenne.
Rozwiązanie dla firm logistycznych
Duża część firm logistycznych decyduje się na wybór rozwiązania jakim są właśnie zestawy przestrzenne. Transport odbywający się za ich pośrednictwem stanowi podstawę logistyki w naszym kraju. Pomimo, że używane typy pojazdów różnią się od siebie, często ze względu na przewożone towary, to wszystkie mają wspólne cechy.
Zestaw przestrzenny z zasady składa się z dwóch części. Pierwsza to samochód ciężarowy, zabudowany w sposób dostosowany do transportu towarów. Druga z części to przyczepa ciężarowa, dająca dodatkową przestrzeń załadunkową.
Zestawy przestrzenne – klasyczny wybór na długą trasę
Wśród najbardziej klasycznych opcji spotykanych na drogach na pierwszym miejscu możemy wyróżnić zestawy przestrzenne (inaczej zwane: zestawy kubaturowe). Rozwiązanie stosowane w wielu firmach transportowych daje okazję na maksymalne wykorzystanie przestrzeni ładunkowej, a także dostosowanie rozwiązania do potrzeb przewożonych towarów.
Aspektem szczególnie wartym zainteresowania często ich lekka konstrukcja. Zestawy przestrzenne wysokiej jakości charakteryzują się niską masą własną – np. poprzez wykonanie ram oraz podłóg z lekkiego aluminium – co zwiększa możliwości załadunkowe. Tego typu rozwiązanie znaleźć można na polskim rynku np. u producenta przyczep i naczep GT Trailers. W ofercie firmy są trzy linie produktu dostosowane do potrzeb każdej branży:
Linia Basic – konstrukcje wykonane ze stali o podwyższonej wytrzymałości. Na życzenie klientów wyposażane m.in. w stację dokującą dla wózków widłowych czy różne warianty zadaszeń.
Linia Prestige – seria produktów dedykowana najbardziej wymagającym klientom. Ramy i podłogi konstrukcji wykonane są w całości z profili aluminiowych.
System 2504 – opatentowany system wewnętrznej ładowni o szerokości 2504 mm, przy zachowaniu zewnętrznego wymiaru 2550 mm.
Rozwiązania szyte na miarę
Ze względu na specyfikę przewożonych towarów często dostępną u producentów opcją jest pełna personalizacja zestawów. Daje to szansę dostosować zamówiony produkt do najczęściej dostarczanych towarów zwiększając tym samym bezpieczeństwo i łatwość ich dostarczenia.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.